Strona główna

Mobilność

Na dzień dzisiejszy Aldi ma Prophete Alu-City-E-Bike 28, ofertę eBike, którą warto zobaczyć. Zainteresowanie? Więc powinieneś się pospieszyć. Gdzie - czy e-rower jest dla Ciebie wart w tej obniżonej cenie?

E-rower Prophete dostępny dziś w oddziałach Aldi nie jest modelem zupełnie nowym. W przeszłości był oferowany kilka razy, ale potem w nieco wyższej cenie 1099 euro. Od środy 8 kwietnia w oddziałach Aldi Nord pedelec będzie dostępny w cenie 999 euro. Za tę cenę otrzymujesz rozsądnie wyposażony rower e-city z następującymi kluczowymi danymi:

Do wyboru wersja męska lub damska (wysokość ramy ok. 46 centymetrów)

Środkowy silnik z e-novation o mocy 250 watów i momencie obrotowym 50 Nm

5 poziomów wsparcia do wyboru

Wymienna bateria o mocy 461 watogodzin

Obiecany zasięg do 140 kilometrów

Oświetlenie LED w zestawie

Hydrauliczne hamulce szczękowe Magura

7-biegowe biegi od Shimano

95% wstępnie zmontowane

Nie byliśmy jeszcze w stanie poddać e-rowerowi oferowanemu przez Aldi testowi, ale nasze doświadczenie z innymi e-rowerami ujawnia kilka potencjalnych mocnych i słabych stron oferty, gdy spojrzymy na arkusz danych. Zacznijmy od rzeczy, które są naprawdę pozytywne, biorąc pod uwagę cenę.

Rower elektryczny od Prophete w Aldi

Silnik jest opracowaniem własnym producenta. W końcu jest to środkowy silnik o potężnym momencie obrotowym. Sam e-rower ... (Źródło: Aldi / Prophete) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 1/7

... jest stosunkowo niepozorny, ale .... (źródło: Aldi / Prophete) [pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 2/7

... dlatego dobrze wyposażony. Możesz użyć wyświetlacza ... (Źródło: Aldi / Prophete) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Rys. 3/7

... wybierz pięć poziomów wsparcia. Dodatkowa pomoc jest dostępna... (Źródło: Aldi / Prophete) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 4/7

... 7-biegowe przerzutki Shimano. Nie tak bardzo lubiany ... (Źródło: Aldi / Prophete) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 5/7

... hamulce dla nas. Pracują hydraulicznie. Hamulce tarczowe byłyby oczywiście lepsze. (Źródło: Aldi / Prophete) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 6/7

Akumulator powinien pozwolić na zasięg do 140 kilometrów. (Źródło: Aldi / Prophete) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 7/7

Dostrzegamy to pozytywnie

Zmiana biegów: Przerzutki w piaście, takie jak te wbudowane w ten rower Prophete, mają wielką zaletę: są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich ciągle czyścić i oliwić, nie ma też problemu z blokowanym łańcuchem. Siedem oferowanych kursów w zupełności wystarcza do funkcjonowania w mieście.

Dodatkowe części: z bagażnikiem, osłoną łańcucha, błotnikami, sprężynowym widelcem przednim i systemem oświetlenia, który jest zasilany z akumulatora e-bike, nic nie pozostaje do życzenia.

Wymienna bateria: Bateria wyposażona w ogniwa firmy LG zapewnia naszym zdaniem wystarczającą pojemność. Pozytywne jest to, że możesz go po prostu wyjąć. Jeśli parkujesz e-rower na przykład w piwnicy, możesz wygodnie naładować baterię na strychu bez konieczności dźwigania całego roweru.

To są negatywne punkty

Napęd: silnik jest zapisany. Nie jest to napęd znanych producentów marek, takich jak Bosch, Yamaha, Shimano, Brose lub podobnych, ale własne opracowanie producenta. Nie musi to być wadą, ale chcielibyśmy to podkreślić.

Hamulce: Ze względu na wyższą masę całkowitą przy zakupie roweru elektrycznego zalecamy, aby zawsze upewnić się, że zamontowane są hamulce tarczowe. Tutaj instalowane są tylko hamulce szczękowe, choć hydrauliczne.

Komfort sprężyny: Amortyzowany przedni widelec usuwa horror krawężników, ale wstrząsy są przenoszone na kręgosłup w sposób niefiltrowany z powodu braku tylnego zawieszenia. Brakuje również amortyzowanej sztycy jako rozwiązania kompromisowego.

E-rower od Prophete w Aldi: Netzwelt mówi

Ta oferta przyciąga ceną – z pewnością pokaże się to również w przypadku pośpiechu oddziałów Aldi. Za mniej niż 1000 euro e-rower Prophete daje mnóstwo rowerów za te pieniądze – jeden lub drugi z pewnością może żyć ze wspomnianymi słabościami, jeśli są głównie w ruchu po mieście. Możesz dowiedzieć się, na co ogólnie należy zwrócić uwagę przy zakupie e-roweru, w naszym poradniku zakupów wideo.

Alternatywa: rower towarowy Prophete za pośrednictwem Aldi dostarcza

Jeśli nie podoba Ci się ta oferta, powinieneś zapoznać się z kolejną ekscytującą ofertą e-rowerów od Aldi. Obecnie dostępny jest rower cargo z silnikiem w znacznie niższej cenie, który również pochodzi od Prophete. W tym momencie przyjrzymy się temu bliżej.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *