Obiektyw zmiennoogniskowy, jak sama nazwa wskazuje, to obiektyw, który może zmieniać ogniskową. Potrafi zmieniać ogniskową w pewnym zakresie, uzyskując w ten sposób różne kąty pola widzenia. Możesz także robić zdjęcia o różnych rozmiarach i różnych sceneriach. Jednocześnie jest to również rodzaj obiektywu, z którego lubi korzystać większość miłośników fotografii. Może obejmować różne zakresy ogniskowych, takie jak powszechnie stosowany 17-85 mm, 24-70 mm, 70-200 mm itp. Jakie są jednak jego zalety w porównaniu z obiektywem stałoogniskowym? Jakie są niedociągnięcia?

Porozmawiajmy najpierw o jego zaletach. Przede wszystkim strzelanie jest wygodniejsze. Obiektyw zmiennoogniskowy obejmuje zakres ogniskowych kilku obiektywów stałoogniskowych. Ogniskową można zmienić w dowolnym miejscu i czasie bez zmiany obiektywu. Chcemy fotografować zarówno odległe krajobrazy, jak i pobliskie obiekty. Jeśli nie ma obiektywu zmiennoogniskowego, musimy zmieniać obiektywy o różnych ogniskowych tam i z powrotem. Będzie to strata czasu i wpłynie na nastrój. Po drugie, wygodniej jest nosić. Jeśli nie ma obiektywu zmiennoogniskowego, musimy przygotować kupę sprzętu obiektywowego. Ale wraz z nim musimy tylko sprowadzić ten obiektyw, aby sprostać potrzebom. Może znacznie zmniejszyć obciążenie naszej podróży.

Jednak obiektyw zmiennoogniskowy ma też swoje wady. Pierwszy to jego duży rozmiar. Ze względu na zmienną ostrość, wielkość tubusu obiektywu zmienia się również wraz z ogniskową. Po drugie, w porównaniu z obiektywem stałoogniskowym obraz nie jest tak wyraźny. Co więcej, jakość obrazowania dużej rozpiętości segmentu ogniskowego nie jest tak dobra, jak w przypadku krótkiego segmentu ogniskowego. Wreszcie pod względem ceny będzie nieco wyższy od innych obiektywów.

Obecnie ogólny obiektyw zmiennoogniskowy marki może całkowicie zaspokoić ogólne potrzeby. Problem można rozwiązać bez zbytniego inwestowania. Możemy dokonywać wyborów zgodnie z własnymi potrzebami. Tutaj również chcę podzielić się z Wami umiejętnością robienia zdjęć ze specjalnym efektem powiększenia. Podczas fotografowania obiektu możemy ręcznie obracać i powiększać podczas wciskania migawki. Zdjęcia w tym stanie będą miały efekt specjalny. Podobnie jak dynamiczna linia w kreskówkach, jest wyjątkowa.

Ten artykuł nie wyjaśnia szczegółowo zalet i wad obiektywu zmiennoogniskowego, a jedynie przedstawia ogólną koncepcję. Musimy też ciężko się uczyć, uczyć się od siebie nawzajem i stale doskonalić swoje umiejętności fotograficzne. Poza tym możesz też sam zrobić kilka zdjęć i poprosić profesjonalnego fotografa o omówienie ich. Możemy dobrze wykorzystać aparat i obiektyw w naszych rękach i podejmować więcej prób różnych typów, aby zmaksymalizować wykorzystanie funkcji pojedynczego obiektywu.

Mam nadzieję, że powyższe udostępnienie pozwoli lepiej zrozumieć obiektyw zmiennoogniskowy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *