Wraz z miniaturyzacją aparatów dzisiejsze aparaty stają się coraz bardziej przenośne. Aparaty firm SONY i Panasonic są teraz zdominowane przez maszyny średniej wielkości. Seria P2 firmy Panasonic, seria NX firmy SONY i tak dalej. Podstawowe umiejętności to najważniejszy kamień węgielny aparatu fotograficznego. Prawy aparat ręczny jest najbardziej podstawowym ze wszystkich. Jaka jest właściwa poza dla aparatu?

Przede wszystkim fotograf musi znaleźć „punkt wsparcia” podczas fotografowania. A tym punktem oparcia jest zwykle nasze ciało. Kiedy trzymasz aparat, lewa ręka powinna znajdować się pod maską. Następnie możesz regulować przysłonę w miarę postępów. Poniżej przedstawiono zależność między twoją prawą a lewą ręką.

Po drugie, mocno dociśnij kciuk do przycisku start/stop. Cała dłoń fotografa przechodzi przez taśmę. Palce wskazujące i środkowe naciskają klawisze „push and pull” (W i T). Zwykle palec wskazujący fotografa znajduje się nad klawiszem W. Możesz więc cofnąć aparat. Przyciągnij obraz z powrotem do szerokiego kąta. A środkowy palec to długość na końcu T. To znaczy być gotowym na pchnięcie aparatu. Trzymaj obraz blisko ostrości. Więc to jest ogólny przypadek. Niektórzy fotografowie używają jako pomocy palca serdecznego.

Ważne jest również, aby podczas filmowania trzymać ręce ciasno pod pachami. Ma to na celu zwiększenie stabilności fotografowania fotografa. Wynika to ze stabilności trójkąta. Uformuj kształt trójkąta. Jest to bardzo stabilna konstrukcja. Oba ramiona tworzą stabilny trójkątny kształt, gdy ręce fotografa są złożone pod pachami.

Kiedy aparat jest trzymany przez fotografa i przestrzegana jest zasada „stabilności trójkąta”, obraz w aparacie jest nadal lekko chwiejny. Dlaczego? Ponieważ aparat ma pewną wagę. Fotograf wspiera swoją wagę rękami. Kiedy mięśnie dłoni są podtrzymywane przez pewien czas, fotograf będzie odczuwał ból. W rezultacie mięśnie dłoni drżą w niekontrolowany sposób. Dlatego w tym czasie fotograf powinien zmniejszyć wagę swoich rąk. Fotograf musi znaleźć inny punkt wsparcia. Fotograf może wtedy oprzeć aparat o siebie. I utwórz kolejny punkt wsparcia. Na przykład, gdy fotograf chce robić zdjęcia w poziomie, może oprzeć aparat na klatce piersiowej. W ten sposób wsparcie ręki fotografa będzie znacznie mniejsze. Strzelanie będzie płynniejsze.

Tak więc istnieją dwie podstawowe zasady prawidłowej postawy kamery trzymanej w ręku. Pierwszym z nich jest „trzymanie rąk pod pachami w trójkątnej pozycji”. Kolejną zasadą jest zapewnienie jak największego wsparcia aparatowi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *