Od kilku miesięcy w Internecie krążą plotki, że Apple opracowuje rysik do gigantycznego tabletu Apple iPad Pro. Teraz ogólnie poprawny analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple pracuje nad rysikiem. Wraz z technologią Force Touch rysik może stać się najbardziej precyzyjnym urządzeniem wejściowym dla tabletów, smartfonów i komputerów.

Sygnały rosną: Apple opublikuje rysik razem z iPadem Pro – analityk KGI, Ming-Chi Kuo, teraz również to zakłada. Ming-Chi Kuo jest uważany za stosunkowo wiarygodnego w swoich przewidywaniach dotyczących przyszłych produktów Apple. Kuo co jakiś czas się myli, ale jego przewidywania są częściej trafne niż inne – na przykład analityk przewidział premierę iPhone’a 6 z 4,7-calowym wyświetlaczem i iPhone’a 6 Plus z 5,5-calowym ekranem, z którym okazało się słuszne z perspektywy czasu.

Czytanie wskazówka

iPad Pro: wydanie tylko z iOS 9.1?

Na początku tego tygodnia informowaliśmy, że nasi amerykańscy koledzy z MacRumors mieli już oznaki… więcej

Według Kuo igła będzie produkowana wyłącznie przez tajwańską firmę Cheng Uei Precision Industry. Chociaż rzadko zdarza się, że Apple polega na jednym producencie, nie można tego również wykluczyć.

W ten sposób grafik Martin Hajek wyobraża sobie iPada Pro z rysikiem (Zdj .: Martin Hajek / martinhajek.com)

Koncepcje Martina Hajka można zobaczyć na jego stronie internetowej www.martinhajek.com (Zdj.: Martin Hajek / martinhajek.com)

Rysik powinien być podłączony do iPada Pro przez Bluetooth. Dodatkowo rysik powinien mieć kilka poziomów nacisku i być kompatybilny z wyświetlaczem Force Touch modelu iPad Pro. W ten sposób igła stałaby się bardzo precyzyjnym instrumentem wejściowym, z którym żadne inne urządzenie nie byłoby w stanie dorównać. iPad Pro z rysikiem byłby niezwykle atrakcyjny, zwłaszcza dla grafików. Jednak iPad Pro i rysik nie są sprzedawane razem. Zamiast tego klienci będą musieli zakupić rysik osobno. Na razie nic nie wiadomo o cenie. Jednak pierwsze rendery 3D rysika istnieją już od jakiegoś czasu.

Czytanie wskazówka

iOS 9.1: wykryto pierwsze oznaki przyszłej wersji systemu operacyjnego

Na premierę iOS 9 i jego licznych nowych funkcji możemy obecnie poczekać co najmniej miesiąc. Ale jak to... więcej

Nie jest jasne, czy rysik będzie również kompatybilny z innymi urządzeniami z systemem iOS, a nawet z Force Touch TrackPad w MacBookach. Po stronie sprzętu przynajmniej nic nie przemawia przeciwko kompatybilności. Ewentualny sterownik rysika dla iOS prawdopodobnie nie zostanie dostarczony wraz z wersją systemu operacyjnego iOS 9, przynajmniej nie ma jeszcze na ten temat informacji. iPad Pro, a co za tym idzie również rysik, prawdopodobnie pojawi się na rynku dopiero wraz z premierą iOS 9.1. Innymi słowy: jeśli Apple faktycznie wprowadzi rysik razem z iPadem Pro, niezbędna kompatybilność oprogramowania prawdopodobnie zostanie uwzględniona tylko w iOS 9.1.

Więcej na te tematy:

Rysik

iPada Pro

iPada

Wymuś dotyk

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „iPad Pro: dlaczego rysik tego „gigantycznego” tabletu będzie najprecyzyjniejszym urządzeniem wejściowym na rynku”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *