Strona główna

Mobilność

Dział samochodów elektrycznych BMW zaprezentował wingsuit z silnikami elektrycznymi, które mogą jechać z prędkością do 300 km/h. Wypróbował to kaskader Peter Salzmann. Czy Mercedes i inni wkrótce pójdą w ich ślady?

BMW i oraz Peter Salzmann z powodzeniem ukończyli dziewiczy lot z e-wingsuitem.

W powietrzu skafander osiąga prędkość do 300 km/h.

Silniki elektryczne umożliwiają pilotom wznoszenie się na wysokość.

Oczywiście jest to wyczyn PR, kampania reklamowa BMW. Niemniej jednak to, co dział elektromobilności BWM zaprezentował wspólnie z Designworks w ramach BWM #NEXTGen 2020, jest warte zobaczenia i nigdy nie było widziane w takiej formie. Nawet „Jetman Dubai” może to zapakować.

Dwa silniki elektryczne o mocy 7,5 kW każdy umożliwiają to, o czym mogą tylko pomarzyć inni piloci w wingsuitach, osiągający zwykle prędkość 100 km/h. Sprawdź osadzone wideo!

W tym miejscu możesz znaleźć wideo z Youtube, które uzupełnia artykuł. Możesz to wyświetlić jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przesyłanie danych osobowych do platform stron trzecich. Więcej na ten temat w naszej polityce prywatności.

Wraz z dwoma „normalnymi” użytkownikami kombinezonów wingsuit, Peter Salzmann leci w szyku w kierunku góry. Podczas gdy pozostali dwaj piloci nadal tracą wysokość i muszą latać wokół góry, Salzmann naciska przycisk i katapultuje się nad górą.

Dla profesjonalisty, który był znacząco zaangażowany w rozwój, e-wingsuit otwiera zupełnie nowe możliwości, nawet jeśli produkt jest dopiero na początku swojej drogi. Czas opracowania do dziewiczego lotu wynosił trzy lata.

Latające motocykle już istnieją. Rosyjscy projektanci Hoversuf Scorpion podjęli doniosły lot testowy swoim pojazdem w Dubaju.

BMW chce dalej rozwijać E-Wingsuit zgodnie z własnymi oświadczeniami i na przykład pracować nad żywotnością baterii. Obecnie pojemności wyczerpują się po pięciu minutach użytkowania silnika.

Ciche i przyjazne dla środowiska silniki elektryczne zyskują nie tylko w wingsuitach. Silniki elektryczne są również wykorzystywane w plecakach odrzutowych, na przykład w ratownictwie górskim. Nawet jeśli silnik elektryczny z wingsuitem pozwala na zwiększenie wysokości, a tym samym zapewnia poduszkę bezpieczeństwa, w najbliższej przyszłości sport raczej nie przeskoczy do normalnego hobby.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *