Strona główna

Mobilność

Zbliża się największa zmiana wizerunku BMW od 1917 roku – przynajmniej dotyczy to emblematu marki. Podążając za obecnym trendem, teraz wygląda to jako dwuwymiarowe, płaskie i, jak sądzą niektórzy, anemiczne. Jest już ozdobiony nowym BMW i4 - ale odejście od znanego logo BMW odbywa się na raty.

Nowe logo BMW było ostatnio widziane podczas odsłonięcia przeciwnika Tesli Model 3, BMW i4 Concept. Teraz monachijski producent samochodów oficjalnie przedstawia nowy herb w komunikacie prasowym. To mówi:

Logo BMW w BMW Concept i4

Nowe logo można już zobaczyć tutaj! Na prezentacji .. (Źródło: BMW) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 1/6

... nowy emblemat BMW concept i4 był już na masce i ... (źródło: BMW) [pokaż z jednej strony | Pokaż jako historię] Zdjęcie 2/6

... można było zobaczyć także w innych miejscach. Nowe logo... (źródło: BMW) [pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 3/6

...wg BMW początkowo służą tylko do komunikacji, a nie ... (źródło: BMW) [pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 4/6

... być widocznym w pojazdach. W porównaniu do starego... (Źródło: BMW) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 5/6

... nowe logo wygląda znacznie prościej. (Źródło: BMW) [Wyświetlanie na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 6/6

Po ponad 20 latach projekt marki BMW do komunikacji online i offline ma nowy wygląd. Zmieniono logotypy komunikacyjne dla BMW, BMW i oraz BMW M, czcionkę i zasady projektowania. W ten sposób marka BMW jest dostosowana do zmieniających się oczekiwań i nawyków oglądania, a także do ery cyfrowej.

Kiedy znany producent samochodów, taki jak BMW, potrząsa czymś, co miliony ludzi zapamiętały przez lata, krytyka automatycznie spada. Nic więc dziwnego, że nowe logo nie wszędzie jest przyjmowane z entuzjazmem. Nagłówek wpływowego amerykańskiego magazynu technologicznego The Verge: „Nowe, płaskie logo BMW podsumowuje wszystko, co może się nie udać w nowoczesnym projekcie logo. Sednem krytyki jest to, że emblemat jest teraz znacznie trudniejszy do rozpoznania.

W ten sposób producent podąża za trendem, który jest powszechny również gdzie indziej, na przykład w projektowaniu oprogramowania: odchodzenie od 3D w kierunku płaskich, dwuwymiarowych powierzchni - tak jak to preferuje np. Google. Wciąż nie jest również jasne, gdzie dokładnie nowe logo będzie można zobaczyć w przyszłości. W komunikacie prasowym BMW mówi:

Globalna premiera nowego designu marki BMW rozpocznie się 3 marca 2020 roku. Wdrożenie zostanie przeprowadzone dla wszystkich mediów komunikacyjnych (online i offline) oraz w obszarze międzynarodowych targów i wydarzeń. Nowe logo jest nową obecnością marki w mediach i będzie używane jako uzupełnienie istniejącego logo. Nie jest stosowany w pojeździe, ani w oznakowaniu zewnętrznym i wewnętrznym w punktach sprzedaży detalicznej. Istniejące logo pozostaje tam w użyciu.

Jednak w momencie prezentacji BMW Concept i4 logo było już widoczne na masce samochodu elektrycznego, prawdopodobnie dlatego, że BMW postrzegało tę scenerię jako wydarzenie. Nie wydaje się jednak całkowicie wykluczone, że prędzej czy później nowe logo znajdzie się również na innych pojazdach firmy.

Możesz zdobyć zapierającą dech w piersiach konwersję Porsche 911 od Zelectric. Jest napędzany silnikiem elektrycznym z Tesli Model S i podjeżdża z 20 000 USD w gotówce.

Co sądzisz o nowym logo BMW? Weź udział w ankiecie i omów ją z nami i innymi czytelnikami w komentarzach i na naszych kanałach społecznościowych. Nawiasem mówiąc, producent samochodów udostępnia na tej stronie obszerne informacje na temat historii stojącej za logo BMW.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *