Strona główna

31 października pojawia się „Blue Moon”. Powiemy Ci, o co chodzi w „niebieskim księżycu” w Halloween.

Niebieski księżyc (również niebieski księżyc) to wydarzenie w kalendarzu.

Wtedy księżyc w pełni można zobaczyć dwa razy w ciągu miesiąca.

Następne wydarzenie Blue Moon nie powtórzy się do 2023 roku.

W tym roku tak zwany „Błękitny Księżyc” ponownie pojawia się na niebie 31 października. Jest to bardzo szczególny księżyc w pełni, znany również jako niebieski księżyc. Pełnia księżyca w Halloween: Miły szczegół dla przerażających fanów, ale czy księżyc rzeczywiście zmienia kolor na niebieski?

Niestety w tym momencie musimy Cię rozczarować. Blue Moon nie jest widoczny na niebie 31 października. Jednak nazwa opisuje wydarzenie, które ma miejsce tylko w określonych cyklach księżycowych, w których księżyc może być widziany jako księżyc w pełni dwa razy w ciągu miesiąca.

Księżyc w pełni to imponujące naturalne widowisko. Powiemy Ci, jak idealnie uchwycić satelitę za pomocą aparatu.

Tylko wydarzenie w kalendarzu

Ze względu na długość cyklu księżycowego, niebieski księżyc można zwykle zobaczyć tylko w miesiącach liczących 31 dni i nieco rzadziej w miesiącach liczących 30 dni. Dlatego nigdy nie można tego zaobserwować w szczególnie krótkim lutym. Ponadto niebieski księżyc pojawia się średnio tylko co 2,4 roku.

Przy okazji, możesz obejrzeć kolejne wydarzenie Blue Moon w 2023 roku. Następnie 1 sierpnia, a także 31 sierpnia, w ciągu jednego miesiąca znów zobaczysz pełnię księżyca. Dajemy Ci również wskazówki, jak najlepiej sfotografować księżyc w pełni. Nawiasem mówiąc, działają one nie tylko na Blue Moon.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *