BlackBerry Key2 LE vs. BlackBerry Key2: to są różnice

Strona główna

Smartfon

Na początku czerwca producent TCL pokazał BlackBerry Key2. Na targach IFA 2018 pokazano nowy wariant smartfona. LE w nazwie oznacza Light Edition, więc nowy BlackBerry to odchudzona i tańsza wersja. Pokazujemy różnice w stosunku do droższego poprzednika.

Wymiary skurczyły się o kilka milimetrów, a odchudzony smartfon stracił też na wadze 12 gramów. Może to wynikać z faktu, że bateria została zmniejszona z 3500 miliamperogodzin (mAh) do 3000 mAh. Ponadto rama nie jest już wykonana z metalu, a jedynie z tworzywa sztucznego, które zostało zaokrąglone na rogach dla wygodniejszego trzymania.

Projekt i pamięć

Są też różnice kolorystyczne, ponieważ Key2 pojawił się w czerwcu tylko w kolorze czarnym ze srebrną ramką i odpowiednimi akcentami, istnieją trzy warianty kolorystyczne dla „modelu lekkiego”. Key2 LE jest dostępny na rynku w kolorze czarnym, złotym i jasnoczerwonym. Tył, klawiatura i ramki wyświetlacza pozostają czarne w obu telefonach.

Czerwony ołówek został również nałożony na pamięć. Zamiast 6 gigabajtów (GB) pamięci roboczej (RAM) w urządzeniu jest tylko 4 GB RAM, a pamięć wewnętrzna została zmniejszona o połowę w stosunku do poprzednika. Kupujący mają teraz do wyboru tylko 32 lub 64 GB, ale nadal mogą używać karty microSD do rozszerzenia pamięci.

Procesory i kamery

Zamiast procesora Snapdragon 660, jak w Key2, Key2 LE wybrał układ 636, aby zaoszczędzić koszty. Procesor Key2 jest najmocniejszym ze średniej klasy serii Qualcomm (seria 600), ale w zasadzie 636 ma tylko nieco niższe taktowanie i słabszą wydajność grafiki. Powinniście więc zauważyć prawdziwą różnicę tylko w grach, ale smartfony BlackBerry nie mają w tym celu.

Podwójny aparat główny w LE nie oferuje już dwóch 12-megapikselowych sensorów, ale główny sensor z 13 Mpix (MP) i drugi sensor z 5 Mpix. Ten sam 8-megapikselowy aparat znajduje się z przodu smartfonów. Zmiana w głównych aparatach ostatecznie oznacza, że ​​nie masz już zoomu optycznego w Key2 LE, ale nadal możesz dodawać efekty bokeh do swoich zdjęć za pomocą dodatkowego czujnika głębi.

Podobieństwa do reszty sprzętu

Poza tym większość urządzeń oferuje tylko podobieństwa. Wyświetlacz 3 na 2 o rozdzielczości 1620 x 1080 pikseli i rozmiarze 4,5 cala został przeniesiony bezpośrednio z Key2 do tańszego Key2 LE. To samo stało się z klawiaturą. Powierzchnia BlackBerry oparta na Androidzie 8.1 jest również dostępna w nowym Key2 LE. Wkrótce pojawi się aktualizacja Androida Pie. Tani BlackBerry ma nawet kilka innowacji w oprogramowaniu, na przykład nowe funkcje definiowanego przez użytkownika przycisku po prawej stronie ramki.

Cena i wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma zbyt poważnych różnic między dwoma urządzeniami BlackBerry. Cena jest jednak inna, ponieważ Key2 LE zaczyna się od 399 euro. Jeśli chcesz więcej miejsca do przechowywania, kosztuje 429 euro. Poprzedni model kosztował jednak początkowo 649 euro lub 679 euro za wersję 128 GB. Jak dotąd cena Key2 spadła tylko o dziesięć euro. Dlatego raczej polecamy nieco odchudzony model.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *