Strona główna

mobilny

Chiński producent Xiaomi wprowadza na rynek smartfon do gier pod marką Black Shark. Model, który wcześniej był dostępny tylko w Chinach, jest teraz sprzedawany również w Europie. Black Shark oferuje podobne funkcje co Razer Phone 2 czy Asus ROG Phone, ale jest znacznie tańszy.

Kilka smartfonów do gier pojawia się w Niemczech w sam raz na świąteczny biznes. Po Razer Phone 2 i smartfonie Asus ROG, Xiaomi sprzedaje teraz także swój telefon do gier Black Shark w Europie. Nie jest jednak oferowana niedawno wprowadzona wersja Helo z wyświetlaczem AMOLED i zmodyfikowaną konstrukcją, a oryginalny model, który pojawił się na chińskim rynku wiosną.

Umeblowanie

Telefon komórkowy do gier pojawia się w Niemczech z 6 gigabajtami pamięci RAM i 64 gigabajtami pamięci masowej lub z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej. W przeciwieństwie do Honor Play, w Black Shark wbudowany jest Snapdragon 845, który ma gwarantować niezakłócone sesje gry dzięki chłodzeniu wodą. Dedykowany koprocesor powinien tymczasem poprawiać kolory i kontrasty oraz korygować drobne szarpnięcia, aby wyświetlać stałe 60 klatek na sekundę.

W przeciwieństwie do Razer Phone 2 i odpowiednika Asusa, prawie 6-calowy wyświetlacz niestety nie ma zwiększonej częstotliwości aktualizacji i odpowiednio oferuje tylko 60 zamiast 90 lub 120 Hz. Rozdzielczość to Full HD+ (2160 x 1080 pikseli) w formacie 18:9. Czytnik linii papilarnych znajduje się klasycznie z przodu.

Tył ma efektowny design, który ma zapewniać lepszą przyczepność. Jest też podwójny aparat o rozdzielczości 12 lub 20 megapikseli. Jako przedni aparat służy czujnik o rozdzielczości 20 megapikseli. Bateria o pojemności 4000 mAh zasila Black Shark w energię. Standardowy interfejs Androida ma służyć jako system operacyjny w wersji UE, a także zawierać kilka opcji gier.

Cena £

Dostępna jest w kolorze szarym i czarnym oraz w dwóch wariantach przechowywania. Sugerowana cena detaliczna to 499 lub 549 euro, ale Xiaomi na start oferuje 30 euro rabatu przez ograniczony czas. Jeśli uzyskasz do niego szybki dostęp, możesz kupić Black Shark za 469 lub 519 euro. Oprócz zwykłych akcesoriów w zestawie znajduje się również gamepad Bluetooth, który można przymocować z jednej strony telefonu komórkowego. Obecnie telefon można kupić tylko na oficjalnej stronie producenta.

Pomimo podobnych cech i funkcji do gier, Black Shark jest zatem znacznie tańszy niż Razer Phone 2 i Asus ROG Phone, które kosztują odpowiednio około 850 i 900 euro w tym kraju.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *