Strona główna

I nagle z ciemności wyłania się świecące poroże: na Twitterze pojawiają się fascynujące zdjęcia z Finlandii, które wprawiają użytkowników w zakłopotanie. Znamy odpowiedź.

Dziwne obrazy świecących poroży krążą w sieciach społecznościowych.

Użytkownicy zastanawiają się, o co w tym wszystkim chodzi.

Farba fluorescencyjna ma chronić renifery przed wypadkami z udziałem dzikich zwierząt. Ale okazało się to nieskuteczne.

Czy natknąłeś się na te spektakularne zdjęcia świecących poroży reniferów w sieciach społecznościowych, na przykład na Twitterze? O czym to jest? Czy młodzi ludzie pozwalają sobie na kolejny żart? W każdym razie, tak jak w tym przypadku, nie jest to rendering, zdjęcie stworzone na komputerze.

Świecące się poroże pochodzą z próby fińskiej firmy „Stowarzyszenie hodowców reniferów”. W 2014 roku szukano sposobów i środków na ograniczenie wypadków z udziałem dzikiej przyrody. W tym czasie w Finlandii miało miejsce około 4000 wypadków z reniferami rocznie.

Grupa nastolatków nakręciła spektakularny film. Piłkę golfową uderza w powietrzu piorun z prędkością 140 km/h. Na szczęście nikt nie został ranny.

Przetestowano różne metody ochrony około 300 000 swobodnie poruszających się zwierząt, ale żadna z nich nie osiągnęła pożądanego efektu. Na przykład kolor widoczny na zdjęciu, który świeci w ciemności, został szybko zatarty przez zwierzęta.

Próby zawieszenia odblaskowych taśm wokół renifera również nie powiodły się. Kierowcy nie kontaktowali ich z dużymi dzikimi zwierzętami, ale z ludźmi, którzy noszą funkcjonalne ubrania i nie spodziewali się, że nagle wybiegną na ulicę.

Potrzebne było rozwiązanie techniczne

W końcu uruchomiono aplikację ostrzegającą kierowców przed wolno poruszającymi się reniferami w Finlandii. Jeśli kierowca wykryje jedno lub więcej zwierząt, może ostrzec następujące pojazdy. Ale czy zdjęcie nie przypomina również serialu Netflix Sweet Tooth?

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *