Strona główna

Mobilność

Bambus jest używany jako materiał ramy roweru elektrycznego Myboo e-cargo. Firma z Kilonii chce zaoferować szczególnie przyjazną dla środowiska alternatywę dla samochodu.

Myboo prezentuje rower cargo E-Cargo na targach Eurobico we Frankfurcie nad Menem.

Zakupy weekendowe lub foteliki dziecięce można z łatwością pomieścić na powierzchni ładunkowej 80 centymetrów.

Dopuszczalna masa całkowita to imponujące 190 kilogramów.

E-rowery wykonane z naturalnych materiałów już istnieją. Znajdziesz to, czego szukasz u austriackiego producenta My Esel, firma oferuje rowery wodne wykonane z drewna. Myboo prezentuje teraz rower elektryczny typu e-cargo z ramą nośną wykonaną z bambusa. Tego modelu nie powinno zabraknąć w naszych e-rowerowych atrakcjach sezonu.

Bambus sprawdził się jako materiał na oprawę. Kilońska firma Myboo od lat sprzedaje bambusowe rowery z silnikiem i bez. Rower cargo wykonany z szybko rosnącego, trwałego i niezwykle wytrzymałego materiału nigdy wcześniej nie istniał.

Postrzegamy rowery towarowe jako istotny czynnik w przejściu na zrównoważoną mobilność. Dlatego naszym marzeniem było i zawsze jest zrealizowanie roweru cargo wykonanego z bambusa.

Myboo wprowadza teraz E-Cargo. Roweru e-cargo nie można kupić, to prototyp. Dlatego nie ma informacji o wadze e-roweru. Całkowita masa pojazdu wynosząca 190 kilogramów zapowiada przyzwoitą ładowność. Wkrótce powinna ruszyć produkcja seryjna.

Rower cargo typu „Long John” jest napędzany silnikiem Shimano Steps EP8 o momencie obrotowym 85 Nm. Według producenta do sterowania wykorzystywany jest „trwały i innowacyjny system sterowania pasem”, ponieważ przednie koło i kierownica nie są ze sobą bezpośrednio połączone.

Cena i dostępność

Pokazany prototyp jest podobno zbliżony do gotowego modelu seryjnego i już spełnia ważne kryteria testowe i normy. Wkrótce rozpocznie się produkcja seryjna z partnerami w Ghanie. Myboo nie podało ceny za rower cargo z bambusową ramą. W podlinkowanym artykule przedstawiamy wiele innych innowacji w zakresie e-rowerów z 2021 roku. Każdy zainteresowany bambusowym rowerem cargo może zarejestrować się u producenta, aby otrzymywać newsletter.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *