Asus Chromebook CX9: Chrome OS w naprawdę eleganckim opakowaniu

Strona główna

Technologia

Na życzenie Asus Chromebook CX9 jest wyposażony w wyświetlacz 4K, ekran dotykowy, 16 gigabajtów pamięci RAM i procesor Intel Core i7. Jest to jeden ze szczególnie eleganckich przedstawicieli rodzaju.

Asus przedstawia Chromebooka CX9, nowy notebook z systemem operacyjnym Chrome.

Cechą szczególną jest mocny sprzęt i elegancka obudowa.

Ekskluzywny sprzęt znajduje odzwierciedlenie w cenie.

Niedawno testowane przez nas Chromebooki, takie jak Lenovo ThinkPad C13 Yoga czy Acer Chromebook Spin 513, przekonują coraz więcej klientów. Asus zaprezentował właśnie Chromebooka CX9 w USA. Wyróżnia się kilkoma specjalnymi cechami.

Asus CX9 zaprezentowany

Wiemy to z innych notebooków Asusa: Gładzik służy jako…. (Źródło: Asus) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 1/5

... kalkulator kieszonkowy lub klawiatura numeryczna. (Źródło: Asus) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 2/5

14-calowy wyświetlacz oferuje wąski ... (źródło: Asus) [pokaż z jednej strony | Pokaż jako historię] Zdjęcie 3/5

... krawędzie. Rozdzielczość 4K jest dostępna jako opcja. W zależności od wyposażenia... (Źródło: Asus) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 4/5

... CX9 waży tylko około kilograma. (Źródło: Asus) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 5/5

Płaski notebook w swojej maksymalnej konfiguracji oferuje pełne 16 gigabajtów pamięci RAM i 512 gigabajtów SSD. Dysk to Intel Core i7-1165G7 (Tiger Lake). Wyświetlacz o rozdzielczości 4K oferuje wąskie ramki i jasność 550 nitów według producenta.

Wyraźną atrakcją Asusa ZenBook Duo 14 UX482 jest drugi ekran o nazwie ScreenPad Plus. Daje nieskończone możliwości. Ale czy tego potrzebujesz? Test praktyczny.

Jeśli uważasz, że w Chromebooku tak duża moc jest zbędna, możesz wybrać wersję z procesorem Intel Core i3 i ekranem dotykowym Full HD. W każdym razie otrzymujesz Wi-Fi 6 i współczynnik wyświetlania do obudowy wynoszący 92 procent.

Po stronie połączenia dostępne są Thunderbolt 4, USB-C, USB 3.2 i port HDMI. Jest też gniazdo na kartę microSD. Kolejną specjalną cechą jest podświetlana klawiatura numeryczna na gładziku, którą można ukryć, gdy nie jest używana. Asus twierdzi, że żywotność baterii Chromebooka wynosi do 14 godzin; waga wynosi 1,05 kilograma.

Kup Asus Chromebook CX9: cena i dostępność

Tajwański producent nie zapowiedział jeszcze oficjalnie CX9 na rynek niemiecki. W USA Chromebook jest już dostępny w cenach zaczynających się od 750 USD. Najwyższa konfiguracja kosztuje 1150 USD.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *