W naszym codziennym życiu mylimy kamerę z kamerą wideo. Sądząc po nazwie, różnica między tymi dwoma urządzeniami jest oczywista. Funkcje obu urządzeń wyglądają podobnie. Kamera wideo posiada funkcję fotografowania. Jak zatem rozróżnić te dwa rodzaje sprzętu?

Przede wszystkim zasadniczą różnicą jest jego cel. To znaczy scena aplikacji. Kamery wideo są wykorzystywane w stacjach telewizyjnych. Kamery są używane w grupie teatralnej. Sceny, w których stacje telewizyjne używają kamer wideo, obejmują wywiady, programy i filmy fabularne. Jest tylko jedna scena, w której grupa teatralna używa kamer. To jest filmowanie. Może to prowadzić do pierwszej różnicy między nimi.

Do nagrywania wykorzystywane są kamery wideo. Kamery służą do tworzenia. Niezależnie od tego, czy jest to program telewizyjny, wywiad czy film fabularny, jest to rejestracja danych obrazowych. Rdzeniem tych danych obrazu jest treść, a nie obraz. Kamery nie dążą do jakości obrazu. W przypadku filmów obrazy są częścią, której nie można zignorować. Kamery są lepsze niż kamery wideo pod względem jakości obrazu.

Materiały kręcone kamerą są wydajniejsze. Materiały kręcone kamerą są bardziej profesjonalne. Najwyższy obraz, jaki może nagrać kamera wideo, to tylko około 4K 25 klatek, 10 bitów 4: 2: 2. Szybkość przesyłania danych jest niewielka, a wydajność przechowywania wysoka. Może strzelać z większej ilości materiałów. Pozwala uniknąć sytuacji niewystarczającej pamięci masowej lub przepustowości (transmisja na żywo) podczas fotografowania na zewnątrz. Kamera nie musi jednak brać pod uwagę problemów związanych z przestrzenią dyskową i przepustowością transmisji. Jakość obrazu, którą można uchwycić, jest bardzo wysoka. Na przykład RED Monstro 8K VV może nagrywać 8K 60 klatek 16-bitowych plików w formacie Raw. W ten sposób powstanie więcej kreatywnej przestrzeni do postprodukcji. Zajmuje dużo miejsca do przechowywania. Jakość obrazu poczyniła postępy.

W trybie pracy obie maszyny mają duże różnice. Kamery wideo muszą być obsługiwane przez jedną osobę. Kamera musi być obsługiwana przez wiele osób. W grupie teatralnej używane są kamery. Zespół fotograficzny grupy teatralnej ma standardowo wiele stanowisk. Są fotografem, handlerem, obserwatorem, asystentem fotograficznym itp. Dlatego funkcja kamery nie jest tak „inteligentna”. Nie ma autofokusa, automatycznego balansu bieli ani anti-shake. Wszystkie efekty osiągają ludzie. Jednak ze względu na specyfikę wiadomości i nagrań często jest to konieczne i może być wykonane tylko przez samych kamerzystów. W tej chwili kamera wideo musi być bardziej inteligentna, aby zmniejszyć obciążenie operacyjne. Na przykład automatyczne śledzenie ostrości, automatyczny balans bieli i automatyczna ekspozycja. Są to wszystkie funkcje, które mogą znacznie zmniejszyć obciążenie pracą operatorów.

Różnica między kamerą a kamerą wideo jest znacznie większa. Istnieją różnice w cenie i wyglądzie. Ich funkcją jest rejestrowanie obrazu. Różne kierunki prowadzą również do różnicy między nimi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *