Posiadanie satysfakcjonującej lustrzanki to marzenie każdego początkującego w fotografii. Wybór lustrzanek jednoobiektywowych będzie wiązał się ze znaczną wiedzą zawodową. Ceny lustrzanek są jeszcze bardziej zróżnicowane. Trudno określić, który aparat jest dla Ciebie odpowiedni. Jako początkujący, jak wybrać lustrzankę, która Ci się podoba i pasuje do Ciebie?

Przede wszystkim cel zakupu lustrzanek jednoobiektywowych powinien być jasno określony. Czy przyzwyczajasz się do podróży, aby fotografować i utrwalać otaczającą scenerię, czy chcesz systematycznie uczyć się profesjonalnej fotografii? Cel zakupu lustrzanek jednoobiektywowych jest bezpośrednio związany z rodzajem aparatów. Ponadto możesz wiedzieć, czy masz również znajomych, którzy zajmują się pracą związaną z fotografią. Jeśli tak, możesz zdecydować się na zakup maszyn tej samej marki, co Twoi znajomi. Możesz wymieniać strzały ze znajomymi na strzelanie. Można zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakup obiektywu. Co więcej, rozważ wydatki, na które mogą sobie pozwolić jednostki. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się fotografią, czy tylko hobby, musisz mieć podstawy ekonomiczne. Sprzęt wymaga konserwacji. Należy zakupić powiązane akcesoria.

Jako fotograf trzeba zrozumieć więcej, że różnica między fotografami jest znacznie większa niż różnica między sprzętem. Nie im droższy sprzęt, tym lepiej. Wąskim gardłem, z którym najczęściej spotykamy się podczas robienia zdjęć, jest brak inspiracji. Raczej niż brak sprzętu. Ważne jest, aby zdobyć wiedzę zawodową.

Początkujący potrzebują dużo praktyki. Korzystanie z maszyn biznesowych jest nieopłacalne. Po zbadaniu i analizie można zauważyć, że najbardziej odpowiedni dla początkujących jest zestaw lustrzanek dla początkujących. Jego cena jest stosunkowo niska. Ceny podstawowych modeli różnych marek są stosunkowo przyjazne. Może zaspokoić podstawowe potrzeby fotograficzne początkujących.

Obecnie na rynku lustrzanki to głównie „Canon” i „Nikon”.

Zalecane lustrzanki firmy Canon klasy podstawowej to głównie modele 700D i 750D. 700D jest bliski ludziom pod względem ceny. Piksel 750D jest stosunkowo wysoki, osiągając 24,2 miliona. Jego stosunek wydajności i wydajność kosztowa są stosunkowo wysokie. Nadaje się do kręcenia prac komercyjnych. Wystarczy wyposażyć obiektyw w 18-135.

Podstawowe lustrzanki firmy Nikon to D7000, D7100 itd.

Canon i Nikon to dobre marki, z ograniczonymi różnicami. Konkretny wybór marki zależy od osobistych preferencji i nawyków użytkowania. Ale dla początkujących pierwszym obiektywem powinien być obiektyw zmiennoogniskowy. Lepiej nie wypełniać jednocześnie wszystkich segmentów ogniskowych. Nie kupować obiektywów zmiennoogniskowych o dużej przysłonie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *