W ostatnich latach konfiguracja aparatów wyposażonych w telefony komórkowe ulegała stopniowej poprawie. Doświadczenie robienia zdjęć flagowymi telefonami komórkowymi dojrzewa. Wtedy pojawią się pytania. Teraz, gdy technologia fotografowania telefonami komórkowymi stopniowo dojrzewa. Czy początkujący muszą kupować lustrzanki?

Zanim poznamy odpowiedź, musimy najpierw dowiedzieć się, dlaczego lustrzanki są tak popularne. Powody są następujące:

Po pierwsze, lustrzanki mają doskonałą jakość obrazowania. Może wykonywać wysokiej jakości prace fotograficzne. Po drugie, opóźnienie migawki jest niezwykle krótkie. Po wciśnięciu migawki może od razu wykonać obraz. Może być używany do uchwycenia niezwykle szybkich chwil. Robi zdjęcia przez obiektyw. A światło jest przezroczyste. Przezroczyste światło sprawia, że ​​obraz jest stosunkowo jasny. Jest to wygodniejsze dla kamerzystów. Obserwować, skupiać się i fotografować fotografowane rzeczy. Cyfrowe lustrzanki jednoobiektywowe mogą określić, którego obiektywu użyć. Zgodnie z motywem fotografowania. I zgodnie z tym wprowadzaj zmiany. Ale obiektywu aparatów konsumenckich nie można wymienić. Jakość obiektywu aparatów konsumenckich jest znacznie gorsza niż lustrzanek cyfrowych.

Początkujący mogą korzystać z telefonu komórkowego, aby przećwiczyć podstawową wiedzę fotograficzną. I gromadź doświadczenie fotograficzne. Ale fotografia telefonem komórkowym nie jest profesjonalna. Lustrzanki są profesjonalne.

Ponadto wybór kamer klasy podstawowej ma kluczowe znaczenie. Aparaty na początek muszą być odpowiednie dla początkujących. I trzeba mieć silną funkcjonalność. Początkujący nie powinni kupować pojedynczych kamer. Ze względu na mikro-pojedynczą kamerę upraszcza niektóre ważne funkcje. Nie sprzyja to nowicjuszowi w zrozumieniu kompozycji. Zwiększy to trudność początkującym.

Po zakupie aparatu użytkownicy muszą dobrze zapoznać się z instrukcją. Przeanalizuj funkcję każdego klawisza. Dopasuj efekt użytkowania, aby dostosować swoje nawyki użytkowania. Nowicjusz powinien najpierw nauczyć się operacji na poziomie podstawowym. Takich jak ogniskowanie i ekspozycja. Zrozum, że lustrzanka różni się od telefonu komórkowego. Aby ustawić parametry zgodnie z różnymi potrzebami.

Wróćmy teraz do pytania postawionego na początku artykułu. Czy początkujący muszą kupować lustrzanki? Jeśli pozwalają na to osobiste warunki finansowe, początkujący mogą kupić lustrzanki. Ale nowicjusze muszą wcześniej zdobyć wiedzę zawodową. I połóż dobrą podstawę teoretyczną.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *