Strona główna

Fotograf Daniel López mimowolnie zdołał zrobić niezwykłe zdjęcie komety Neowise. Liczne satelity z programu Starlink SpaceX odcisnęły swoje piętno na obrazie.

Czy widziałeś już Kometę Neowise na nocnym niebie? Może udało Ci się nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie? W końcu minie wieki, zanim kosmiczna śnieżka ponownie nas odwiedzi.

Fotograf Daniel López, który specjalizuje się w długich ekspozycjach, ma już w swoim repertuarze niezliczoną ilość ujęć nocnego nieba. Nie trzeba dodawać, że nie powinno zabraknąć obrazu z kometą Neowise. Fotografowi udało się nawet zrobić niezwykłe zdjęcie o wyjątkowym blasku.

Satelity Starlink niszczą obraz Neowise

Podobnie jak nieproszeni, pijani goście na przyjęciu weselnym, którzy noszą głupie kostiumy, aby zniszczyć każdą próbę zdobycia zdjęcia młodej parze, wiele satelitów Starlink „fotobombuje” jego obraz komety.

Zdjęcie składa się z 17 pojedynczych ujęć. Każde zdjęcie to długa ekspozycja z otwartą migawką aparatu przez trzydzieści sekund. To pokazuje nie tylko kometę, ale także satelity o długim ogonie.

Satelity Starlink SpaceX są widoczne gołym okiem na nocnym niebie. To denerwuje wielu (hobbystycznych) astronomów, teraz firma chce znaleźć rozwiązanie.

SpaceX, kierowany przez Elona Muska, wystrzelił już 500 satelitów Starlink i posiada niezbędne pozwolenia na wystrzelenie kolejnych 30 000 kolejnych. Satelity mają dostarczać niedrogi internet do odległych zakątków świata, ale są cierniem w boku wielu astronomów.

SpaceX już zareagował na niezadowolenie obserwatorów nocnego nieba jedną miarą. W przyszłości jednak na pewno nie stanie się pusta w kosmosie.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *