Strona główna

Mobilność

Silnik modernizacyjny CLIP zamienia rower w rower elektryczny. System można zainstalować bez narzędzi i kosztuje 333 euro.

CLIP to zestaw modernizacyjny, który w prosty sposób zamienia rowery w rowery elektryczne - bez użycia narzędzi.

Projekt jest nietypowy, ale oferuje zalety pod względem ochrony przed kradzieżą.

Silnik o mocy 450 W można zamontować na większości rowerów i kosztuje 333 euro.

Zaprezentowaliśmy już i wypróbowaliśmy szereg zestawów e-rowerów, które modernizują rowery do pedeleków, takich jak system Pendix. Nowością w tej kolekcji jest przenośny silnik CLIP.

System łączy akumulator z silnikiem i jest przymocowany do przedniego widelca. Wałek napędza następnie przednią oponę.

Ponieważ CLIP rezygnuje z czujnika korby i uwalnia swoją moc po naciśnięciu przycisku na kierownicy, system nie może być jeszcze używany w Niemczech, ponieważ nie spełnia wymogów prawnych dla pedeleka. Producent określa maksymalną prędkość na 24 km/h.

Żadne narzędzia nie są wymagane

Odkryliśmy, że silnik można przymocować do rowerów z przednim kołem 26 lub 28 bez użycia narzędzi i dlatego można go elastycznie używać.

Firma reTyre ma w ofercie opony do e-rowerów i rowerów, które można szybko wymienić dzięki zamkowi błyskawicznemu. Dostępna jest nowa, ulepszona wersja.

Silnik mieści się w plecaku, wbudowany akumulator potrzebuje tylko 40 minut na pełne naładowanie. Według producenta moc wystarcza na typowy dystans 24 kilometrów. Następnie trzeba go przeładować.

Sprytne: Ze względu na konstrukcję można sobie wyobrazić korzystanie z CLIP w połączeniu z wypożyczonymi rowerami, takimi jak oferowane przez Deutsche Bahn.

Cena i dostępność

Zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji o CLIP u producenta. Cena to 399 dolarów. Zamówienia w przedsprzedaży są już możliwe, a dostawa zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *