Strona główna

Mobilność

W jakiej szufladzie umieszczasz ten skuter elektryczny / ten e-rower od BMW? E-kopnięcie? Pedelkick? Przypadkowo – bo według producenta BMW X2City to „pierwsza zatwierdzona hulajnoga elektryczna z wykorzystaniem ścieżki rowerowej”. Możesz więc zrelaksować się i pokonywać ścieżkę rowerową ze wspomaganiem elektrycznym z prędkością do 20 km/h.

Jeśli otworzysz oczy w mieście, możesz być zaskoczony. Pękają tu nie tylko e-rowery, pedeleki i e-deskorolki, ale coraz ciekawsze środki transportu z wbudowanymi silnikami elektrycznymi. Ich stosowanie jest często do pewnego stopnia tolerowane. Ale jeśli zdarzy się wypadek z niezatwierdzonym pojazdem, masz złe karty. Dotyczy to również sytuacji, gdy poruszasz się rowerem S-Pedelec na ścieżce rowerowej.

BMW X2 City

BMW X2City (Źródło: BMW Motorrad) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 1/7

BMW X2City (Źródło: BMW Motorrad) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 2/7

BMW X2City (Źródło: BMW Motorrad) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Rys. 3/7

BMW X2City (Źródło: BMW Motorrad) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 4/7

P90335218_highRes.jpg (Źródło: BMW Motorrad) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 5/7

P90335219_highRes.jpg (Źródło: BMW Motorrad) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 6/7

P90335228_highRes.jpg (Źródło: BMW Motorrad) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 7/7

Z drugiej strony e-hulajnoga BWM Motorrad X2City może legalnie poruszać się po niemieckich drogach, a nawet ścieżkach rowerowych. Według producenta jest to pierwszy mały pojazd elektryczny według nowego rozporządzenia, które zgodnie z planami rządu federalnego wejdzie w życie w 2019 roku. Noszenie kasku rowerowego nie jest obowiązkowe, ale oczywiście zalecane.

Najpierw pedał, a potem do 20 km/h

Podobnie jak pedelec, hulajnoga BMW nie rusza się, jeśli nie wykonasz początkowego ruchu. W przypadku X2City oznacza to: trzeba pchać go „kopnięciem” i osiągać prędkość co najmniej 6 km/h. Hulajnoga przyspiesza z każdym krokiem pedału – do maksymalnej prędkości 20 km/h. Jeśli przytrzymasz wciśnięty pedał, utrzymana zostanie aktualnie osiągnięta prędkość.

Ta elektryczna deskorolka zwala z nóg - dwa silniki elektryczne, każdy o mocy 1500 W, przyspieszają longboard Evolve do 42 km/h. Przeżyliśmy dzikie przejażdżki bez szwanku i opowiadamy o naszych wrażeniach w raporcie z testu.

Wodoodporny i wymienny akumulator litowo-jonowy o pojemności 408 Wh jest umieszczony w podnóżku z korzystnym skupieniem i dyskretnie. Według BWM powinien mieć zasięg do 30 kilometrów. Różne poziomy prędkości (8, 12, 16, 18 lub 20 km / h) można wybrać za pomocą panelu sterowania na kierownicy.

BMW Motorrad X2City: cena i dostępność

Według BMW Motorrad X2City będzie dostępny od 4 lutego w Kettler Alu-Rad. Cena to 2400 euro. Do prowadzenia pojazdu wymagany jest minimalny wiek 15 lat oraz prawo jazdy na motorowerze.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *