Strona główna

Mobilność

Premiera BMW i4 w Genewie zbliża się wielkimi krokami. Teraz Monachium podsyca oczekiwanie na całkowicie elektrycznego przeciwnika Tesli Model 3. W oficjalnym zwiastunie pierwszy samochód elektryczny BMW od czasu i3 wreszcie nabiera kształtów.

Po BMW i3 pojawia się BMW i4, BMW i5 i tak dalej. Tak przynajmniej widziało wielu obserwatorów, gdy niemiecki producent samochodów zaprezentował w 2013 roku kompaktowy samochód elektryczny BMW i3. Czy BMW wyprzedzało swoje czasy? Bo po dość powolnym sukcesie małego samochodu, poza kilkoma modelami hybrydowymi, zrobiło się zauważalnie cicho, jeśli chodzi o elektromobilność w BMW. Inne marki, zwłaszcza Tesla, obsługiwały rynek.

W tym miejscu znajdziesz wpis z Instagrama, który uzupełnia artykuł. Możesz go wyświetlić jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przesyłanie danych osobowych do platform stron trzecich. Więcej na ten temat w naszej polityce prywatności.

Na BMW i4 panuje więc pewna presja oczekiwania. Raz po raz napędzany elektrycznie sedan był fotografowany w kamuflażu podczas jazd testowych, ale teraz BMW oficjalnie zapowiada premierę i4 w mini wideo. I przynajmniej jeden z nich przedstawi konkretne spojrzenie na Concept i4 podczas Salonu Samochodowego w Genewie 3 marca 2020 r. Jak blisko produkcji seryjnej będzie ostatecznie czterodrzwiowe Gran Coupé, dopiero się okaże. Ponieważ jednak produkcja powinna rozpocząć się za niecały rok, zakładamy, że koncepcja jest bardzo zaawansowana.

Zasięg 600 km, 530 KM

Przy ogłoszonej mocy 390 kW (530 KM), prędkości maksymalnej ponad 200 km/h i przyspieszeniu od zera do 100 km/hw ciągu czterech sekund w BMW i4 nuda jest mało prawdopodobna. A obiecany zasięg 600 kilometrów (wg WLTP) brzmi obiecująco i konkurencyjnie w stosunku do oferty Tesli.

To, co obiecują producenci, to jedno. Ale jak daleko faktycznie zajdą samochody elektryczne Tesla Model 3, Audi e-tron, Nissan Leaf czy Mercedes EQC?

Firma nadal milczy na temat wprowadzenia na rynek BMW i4, to samo dotyczy ceny BMW i4. Mamy nadzieję uzyskać więcej informacji podczas prezentacji w Genewie.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *