Strona główna

Mobilność

We współpracy z Micro, od jesieni 2019 roku BMW wprowadzi na rynek nowy skuter elektryczny. E-skuter BMW powinien być szczególnie lekki i, w przeciwieństwie do już zatwierdzonego BMW X2 City, lepiej nadawał się do transportu autobusem i pociągiem. Cena jest jednak wysoka.

Nowy pojazd z Monachium na „ostatnią milę” nosi po prostu nazwę BMW E-Scooter. Elektryczna hulajnoga stojąca opracowana we współpracy z producentem Micro oferuje prędkość maksymalną 20 km/h. Pozostałe dane techniczne również sugerują, że nie ma problemów z homologacją.

BMW ogłosiło w komunikacie prasowym, że ważący zaledwie dziewięć kilogramów e-skuter ma dwa oddzielne układy hamulcowe. Z przodu zintegrowany jest mini reflektor, a z tyłu zamontowana jest na stałe lampa tylna.

Skuter elektryczny BMW: silnik o mocy 150 W i kompaktowy akumulator

O tym, że pojazd faktycznie został opracowany z myślą o „ostatniej mili”, czyli drodze z parkingu do pracy czy do metra, widać też z komunikowanego przez producenta zasięgu. Więcej niż dwanaście kilometrów nie jest możliwe.

Pełne naładowanie akumulatora powinno zająć tylko około dwóch godzin i można kontynuować podróż. Skuter BMW można w razie potrzeby złożyć i schować do bagażnika.

BMW E-Scooter: cena i dostępność

Według BMW e-hulajnogę można kupić od września 2019 r. za pośrednictwem własnego sklepu internetowego marki, w którym obecnie nie ma jej na liście. Cena to 799 euro. Nowa hulajnoga elektryczna jest znacznie lepiej przystosowana do transportu mobilnego niż ogromne BMW X2 City.

Netzwelt myśli

E-skuter BMW wygląda rozsądnie i rzuca niewielką wagę, a tym samym dobre codzienne użytkowanie na ring. Nie byliśmy jeszcze w stanie wypróbować modelu, ale cena wydaje się bardzo wysoka za to, co jest w ofercie. Porównywalne modele innych producentów zwykle nie kosztują więcej niż połowę ceny. Na następnej stronie przedstawimy Ci aktualne informacje i poinformujemy o tym, co należy wiedzieć o hulajnogach elektrycznych w Niemczech.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *