Bezpieczeństwo hulajnóg elektrycznych: liczba wypadków rośnie

Strona główna

Mobilność

Wkrótce po zatwierdzeniu wzrosła liczba wypadków z e-skuterami. Jak więc bezpieczne są hulajnogi elektryczne, czy należy nosić kask i odzież ochronną oraz co mówią pierwsze statystyki wypadków na temat hulajnóg elektrycznych? Wyjaśniamy, wymieniamy typowe urazy oraz udzielamy wskazówek dotyczących jazdy i bezpieczeństwa.

Pierwsze wypadki na e-skuterach w Niemczech

Również w Niemczech w wielu miastach można już jeździć hulajnogami elektrycznymi. Ale jak bezpieczne są nowomodne środki transportu? W dalszym ciągu nie ma konkretnych statystyk wypadków w tym kraju. Zdecydowanie powinieneś założyć kask na hulajnogę elektryczną i pomyśleć o dodatkowej odzieży ochronnej.

Ponieważ pierwsze wypadki z elektryczną hulajnogą miały miejsce niedługo po oficjalnym starcie, kiedy e-hulajnoga została dopuszczona do eksploatacji w połowie czerwca 2019 roku. W Berlinie w pierwszy weekend doszło do kolizji kierowcy skutera z samochodem. W Bad Kreuznach młoda kierowca przeoczyła 33-letniego kierowcę skutera, który po kolizji trafił do szpitala. Nałożono również liczne mandaty, na przykład za to, że kierowcy nielegalnie jeździli po chodnikach lub na nieautoryzowanych e-hulajnogach.

Federalny Minister Transportu postrzega zmotoryzowane skutery jako kluczowy element pilnie potrzebnego zwrotu w polityce transportowej. Wiele osób po prostu lubi jeździć hulajnogą elektryczną, tak jak motocykl. Ale nawet jeśli motocykl nie jest optymalnie zaprojektowany pod względem fizyki jazdy, z e-skuterem wygląda jeszcze gorzej. Małe koła szczególnie lubią jeździć po koleinach i generalnie powodują przechylanie kierownicy. Każdy, kto następnie jedzie jedną ręką, na przykład dlatego, że daje się skręcić ręką lub widok na smartfonie rozprasza, szybko wpada w korkociąg.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *