Strona główna

jabłko

Problem z modułem GPS powoduje problemy z nawigacją i mobilnym internetem na starszych iPhone'ach i iPadach. Czy Twoje urządzenie staje się teraz przyciskiem do papieru? Zupełnie nie! Pokażemy Ci, jak w prosty sposób rozwiązać problem.

Apple ostrzega obecnie o problemie, który pojawi się na posiadaczy starszych iPhone’ów i iPadów od 3 listopada. Ma to wpływ na zintegrowany w urządzeniach moduł GPS i jest związane z tzw. rolloverem GPS, który miał miejsce 6 kwietnia. Rollover GPS to zmiana czasu systemu satelitarnego, która miała miejsce w 2019 roku po raz pierwszy od 20 lat.

W przypadku najazdu GPS czas GPS jest resetowany do zera. W rezultacie starsze systemy nawigacyjne i telefony komórkowe, a także tablety nie przesyłają już prawidłowych informacji o czasie do satelity i nie można ich już prawidłowo zlokalizować, ponieważ informacje o czasie są wymagane do precyzyjnego pozycjonowania. Chociaż problem ten trafił do właścicieli GPS sześć miesięcy temu, klienci Apple nie dotkną go do 3 listopada.

Nie tylko problemy z lokalizacją

Ale trudności idą znacznie dalej. Niektóre aplikacje internetowe mogą również odmówić pracy, przynajmniej na iPhonie 5. Jeśli czas urządzenia nie jest już przesyłany poprawnie, wystąpią problemy z pobieraniem poczty lub iCloud. Błąd GPS dotyczy iPhone'a 5 i iPhone'a 4. Ponadto następujące modele komórkowe iPada: iPad 2, iPad 3, iPad 4 oraz iPad mini (1. generacja).

Apple dostarcza ważną aktualizację

Jeśli używasz jednego z wymienionych modeli iPhone'a lub iPada, powinieneś zaktualizować swoje urządzenie przed 3 listopada. W tym celu firma Apple wydała dwie nowe wersje systemu operacyjnego, iOS 9.3.6 i iOS 10.3.4. Wyjaśniamy, jak zaktualizować iPhone'a lub iPada w połączonych instrukcjach. Ważne dla posiadaczy iPhone'a 5: Bezprzewodowa aktualizacja będzie działać tylko do 3 listopada. Następnie musisz wykonać aktualizację przez iTunes, ponieważ Internet na iPhonie 5 nie działa już poprawnie.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *