Autotest Corona za pośrednictwem Siri lub aplikacji: Dostępne są te opcje

Strona główna

Technologia

"Czy mam Corona?" W odpowiedzi na to pytanie Siri przedstawi Ci teraz diagnozę. Jeśli nie ufasz testowi asystenta językowego, możesz skorzystać z aplikacji opracowanej przez Berlińską Charité, aby sprawdzić w domu, czy badanie koronacyjne ma dla Ciebie sens.

Czy to tylko przeziębienie, czy to już choroba płuc wywołana przez koronawirusa COVID-19? Wiele osób na całym świecie, które budzą się z przeziębieniem, zadaje sobie obecnie to pytanie. Ponieważ jednak system opieki zdrowotnej jest już na granicy, konieczna jest optymalizacja przepływu pacjentów. Apple chce teraz pomóc. Możesz więc teraz zapytać asystenta językowego, czy jesteś zarażony Coroną. Siri zada ci wtedy kilka pytań, a na koniec oceni prawdopodobieństwo infekcji.

Kwestionariusz jest koordynowany z instytucjami rządowymi, donosi amerykański magazyn internetowy PhoneArena. Jak dotąd jednak funkcja jest dostępna tylko w USA. Każdy w Niemczech, kto zapyta Siriego, czy ma Corona, zostanie skierowany bezpośrednio na stronę internetową Federalnego Ministerstwa Zdrowia w celu uzyskania dalszych informacji. Jednak niemieccy użytkownicy mogą alternatywnie korzystać z aplikacji Cov. Zostało to opracowane przez berlińską Charité we współpracy z poczdamską organizacją non-profit Data4Life. Podobnie jak Siri w USA, ma on na celu pomóc Ci zdecydować, czy wskazane jest udanie się do centrum śledczego i wykonanie testu na COVID-19.

Aplikacji nie trzeba instalować, wystarczy ją wywołać na stronie Charité. Następnie musisz wypełnić kwestionariusz, na końcu otrzymasz ocenę, czy istnieje ryzyko Covid-19 lub czy choroba jest mało prawdopodobna. Odpowiedzi są zapisywane lokalnie na Twoim urządzeniu, a ankieta jest anonimowa. Możesz wysłać swój wynik do Charité, skanując kod QR. Szpital chce zoptymalizować przepływ pacjentów w wewnętrznym centrum badań.

Obecnie możesz bezpłatnie zabezpieczyć różne usługi przesyłania strumieniowego, książki audio lub gry. Dzięki tym działaniom blokada staje się nieco bardziej znośna.

„Dzięki CovApp przyczyniamy się do ochrony naszych pacjentów i pracowników. Ze względu na duże zapotrzebowanie w naszym centrum egzaminacyjnym Charité, tym ważniejsze jest, aby nie narażać na niebezpieczeństwo osób, których objawy nie wskazują na SARS-CoV-2 w centrum egzaminacyjnym i na odwrót pacjenci, którzy pilnie potrzebują badania, aby móc jak najszybciej pobrać wymaz” – wyjaśnia prof. dr hab. Ulrich Frei, Członek Zarządu ds. Opieki Zdrowotnej w Charité. Jednak Charité wyraźnie wskazuje, że aplikacja nie zapewnia żadnej usługi diagnostycznej. Każdy, kto obecnie czuje się poważnie chory, powinien zdecydowanie skonsultować się z lekarzem.

Na końcu ankiety otrzymasz również wskazówki, jak zminimalizować ryzyko infekcji. Chcesz być na bieżąco z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Niemczech? W takim razie zalecamy te mapy Corona w czasie rzeczywistym. W powiązanym artykule prowadzimy Cię do wiarygodnych źródeł informacji, ponieważ wiele fałszywych doniesień o koronawirusie krąży obecnie w sieciach społecznościowych i na WhatsApp.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *