Audi A6: techniczne nowinki poza mocą i prestiżem

Strona główna

Mobilność

W połowie listopada Audi wprowadzi na rynek nową generację średniej klasy A6. Projekt został tylko nieznacznie zmieniony. Na życzenie typowy samochód służbowy może być wyposażony w techniczne sztuczki, takie jak paski świetlne LED, rozwiązania do przesyłania strumieniowego online, hotspoty LTE i wiele innych. Przedstawiamy przegląd najbardziej ekscytujących gadżetów technicznych w Audi A6.

PS i prestiż? Dla wielu nowych nabywców samochodów nie są to już najważniejsze kryteria. Uwielbiamy wielkoformatowe wyświetlacze, systemy surround, sprytne systemy wspomagające, paski świetlne LED i funkcje online. Wspólnie z Wami patrzymy na nowe Audi A6 właśnie z tej perspektywy.

Strumieniowe przesyłanie multimediów online: Napster na kółkach

Grupa firm z siedzibą w Ingolstadt łączy usługi internetowe związane z pojazdami pod nazwą „Audi Connect”. W A6 kierowca może na przykład uzyskać dostęp do Facebooka, Google Earth i Google Maps. Możesz oczywiście łatwo nawigować do celu za pomocą usług Google. "Przyjdź później, kolejny korek" - oczywiście możesz też napisać e-mail. Połączenie serwisów streamingowych, takich jak Napster, jest nowością. Jeśli masz odpowiednie konto, możesz przechowywać dane we własnym systemie pojazdu i uzyskać dostęp do milionów utworów muzycznych. Połączenie realizowane jest przez wbudowany modem LTE z własną kartą SIM. Za pośrednictwem hotspotu pojazdu można zintegrować do ośmiu dodatkowych urządzeń.

system informacyjno-rozrywkowy

W najwyższym stopniu rozbudowy, za dopłatą, Audi instaluje w desce rozdzielczej system MMI navigation plus z MMI touch. Pakiet zawiera sterowanie głosowe, interfejs Bluetooth i wiele więcej. Szczególnie interesujące: system wykorzystuje wydajność procesora tak zwanego modułowego zestawu informacyjno-rozrywkowego (MIB). Druga generacja wbudowana w nadchodzące A6 ma procesor Tegra 30 firmy Nvidia z czterema rdzeniami przetwarzania. Z łącznej liczby 64 gigabajtów pamięci flash (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart SD) dziesięć gigabajtów jest zarezerwowanych na Twoją kolekcję muzyczną.

System informacyjno-rozrywkowy jest obsługiwany za pomocą przycisków na kierownicy lub za pomocą ośmiocalowego ekranu dotykowego w konsoli środkowej. Uzupełnieniem systemu jest siedmiocalowy wyświetlacz pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem. W pełni cyfrowy wyświetlacz, taki jak ten, który VW oferuje w obecnym Passacie, nie istnieje w A6. Cele nawigacji można wprowadzać głosowo. Można jednym zdaniem podyktować nazwę miejscowości i ulicy. Jeśli nie masz ochoty rozmawiać z samochodem, możesz po prostu użyć ośmiocalowego monitora i narysować palcem pierwszą literę miejscowości i ulicy. Kolejne potwierdzenie akustyczne pomaga skupić wzrok na drodze.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *