Atak hakerów na wodociągi: strażnik obserwował wskaźnik myszy-ducha

Strona główna

Nieznani hakerzy uzyskali zdalny dostęp do wodociągów. Spowodowały niebezpieczny wzrost zanieczyszczeń. FBI prowadzi śledztwo.

W piątek wieczorem w oczyszczalni ścieków w Tampa Bay na Florydzie nastąpił niebezpieczny wzrost zanieczyszczeń.

Pewien dyżurny zauważył na monitorze komputera, że ​​jego wskaźnik myszy porusza się sam.

Niedługo później poziom zanieczyszczeń wzrósł do poziomu niebezpiecznego dla zdrowia.

Jak donosi online Washington Post, obcy zatruli wodę w oczyszczalni ścieków w Stanach Zjednoczonych. Pracownik oczyszczalni po raz pierwszy zauważył, że wskaźnik myszy na jego ekranie zaczął żyć własnym życiem.

Joe Biden reklamuje hakerów tajną wiadomością na stronie Białego Domu.

Początkowo nie przywiązywał do sprawy większej wagi, musiał jednak odkryć, że niedługo później wartości wodorotlenku sodu (sody kaustycznej) nabrały niepokojących cech. Wartości poszybowały ze 100 do 11100 ppm (części na milion).

W tym miejscu możesz znaleźć wideo z Youtube, które uzupełnia artykuł. Możesz to wyświetlić jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przesyłanie danych osobowych do platform stron trzecich. Więcej na ten temat w naszej polityce prywatności.

Według „Washington Post” trunek stanowił wówczas zagrożenie dla ludności, a także dla rur w oczyszczalni ścieków.Na szczęście operatorzy działali szybko i ręcznie podejmowali środki zaradcze.

FBI prowadzi śledztwo

W USA, a także w Europie krytycy od pewnego czasu ostrzegają przed zwiększeniem środków bezpieczeństwa dla infrastruktury krytycznej. Szczególnie od początku pandemii korony szpitale w USA są szczególnie często celem cyberataków.

FBI podąża za kilkoma tropami, ale wciąż nie wie. W tej chwili nie można powiedzieć, czy hakerzy działali w Stanach Zjednoczonych, czy poza nimi.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *