Strona główna

Smartfon

Asus dystrybuuje obiecaną aktualizację do Androida 9.0 Pie dla ZenFone 5Z na Tajwanie od końca grudnia. Producent rozszerza teraz wdrożenie i rozpoczyna dystrybucję aktualizacji na całym świecie. W tym artykule na temat netzwelt dowiesz się, jakie nowe funkcje czekają w systemie operacyjnym Google.

Do tej pory aktualizacja do Androida 9 dla ZenFone 5Z była dostępna tylko na Tajwanie, ale teraz w Internecie pojawiają się coraz większe doniesienia, że ​​Asus rozprowadza aktualizację na całym świecie. Zgłaszają to m.in. użytkownicy na forum Asusa. Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku dni aktualizacja powinna trafić również do niemieckich użytkowników.

Aby Twój smartfon Asus był zawsze aktualny, zaleca się regularne sprawdzanie urządzenia pod kątem nowych aktualizacji. Nasz przewodnik „Android: Jak sprawdzić i zaktualizować smartfon do nowej wersji” mówi, jak to zrobić.

To nowość w Androidzie 9 Pie

W przeciwieństwie do Androida Oreo, który wcześniej działał na ZenFone 5Z, Pie wprowadza do smartfona wiele innowacji. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na sztuczną inteligencję, która np. powinna zapewnić bardziej efektywne wykorzystanie baterii. Ponadto „Digital Wellbeing” to funkcja, która ma pomóc ludziom w bardziej odpowiedzialnym korzystaniu ze smartfonów. Ponadto Google integruje sterowanie gestami w nowym oprogramowaniu. Możesz znaleźć wszystkie nowe funkcje Androida 9 Pie, aby przeczytać w powiązanym artykule lub w poniższym filmie.

Dla których urządzeń planowana jest również aktualizacja lub dla których smartfonów i tabletów z Androidem aktualizacja jest już dostępna, poinformujemy Cię w naszym dużym harmonogramie aktualizacji Androida.

Aktualizacja Androida jest dostępna dla ...

Aktualizacja do Androida 10 jest dostępna dla Asus ZenFone 5Z.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *