Strona główna

Technologia

Jak podaje wyłącznie portal informacyjny Axios, Apple chce zablokować wszystkie aplikacje z App Store związane z e-papierosami. Poprzedziły to liczne zgony w Stanach Zjednoczonych związane z nadużywaniem e-papierosów.

Według raportu portalu informacyjnego Axios, Apple zablokuje 181 aplikacji w App Store. W Stanach Zjednoczonych co najmniej 42 osoby zmarły niedawno z powodu chorób płuc, które uważa się za bezpośrednio związane z e-papierosami. Większość ludzi używała tak zwanych płynów zmieszanych z THC i pochodzących z wątpliwych źródeł.

W App Store nigdy nie było programów umożliwiających samodzielne zamawianie i kupowanie liquidów lub e-papierosów. Do tej pory dozwolone były jednak tzw. aplikacje towarzyszące, które służyły do ​​kontrolowania temperatury lub sterowania dodatkowymi funkcjami, takimi jak diody LED na urządzeniach parowych.

Aplikacje, które zostały już zainstalowane, mogą być nadal używane

Jeśli takie aplikacje zostały już zainstalowane przez użytkowników, nadal można z nich korzystać. W oświadczeniu, jakie posiada Axios, Apple pisze, że ten krok był konieczny, aby chronić w szczególności młodych ludzi.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *