Strona główna

Smartfon

Dzięki nowej aktualizacji zabezpieczeń dla iPhone'a, iPada i innych urządzeń Apple producent z Cupertino rozwiązał wiele, czasem poważnych luk w zabezpieczeniach. Netzwelt wyjaśnia, dlaczego należy natychmiast zainstalować nową wersję.

Wydano ważne aktualizacje zabezpieczeń dla systemów iOS, watchOS, tvOS i macOS, które usuwają różne luki w zabezpieczeniach urządzeń Apple. Między innymi zatykają poważną lukę w zabezpieczeniach FaceTime, która umożliwiała atakującym przemycanie złośliwego oprogramowania na urządzenia Apple za pomocą połączenia telefonicznego. Dotyczy to nawet Apple TV, który nawet nie obsługuje FaceTime.

Usunięto również lukę w zabezpieczeniach, która umożliwiała aplikacjom wykonanie dowolnego kodu z prawami jądra. Dlatego należy natychmiast zainstalować aktualizację na swoich urządzeniach. W sumie naprawiono około 30 luk, jak poinformował Apple w opisie aktualizacji.

Różne poprawki błędów

Oprócz tych słabych punktów, odpowiednie aktualizacje zajmują się głównie poprawkami błędów. Między innymi rozwiązuje problem z dźwiękiem na iPadzie Pro, który czasami powodował zniekształcenia podczas korzystania z zewnętrznych urządzeń wejściowych audio. Ponadto naprawiono przerwy w połączeniu między systemami CarPlay i iPhone XR, iPhone XS i iPhone XS Max.

Błędy są również eliminowane na HomePod. Inteligentny głośnik czasami uruchamiał się nagle ponownie, a w asystencie głosowym Siri pojawiały się sporadyczne przerwy. Jak zainstalować aktualizację na iPhonie i iPadzie, wyjaśniono w połączonych instrukcjach.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *