Strona główna

Technologia

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co oznacza „i” w iPhonie lub iMacu? Odpowiedź jest oczywista, ale wielu nie ma jej na poślizgu.

Wiele produktów Apple ma w nazwie małą literę „i”.

Pierwszym produktem Apple z tym oznaczeniem był kolorowy iMac wprowadzony w 1998 roku.

Kanał YouTube „Apple Explained” ma odpowiedź na pytanie, co oznacza małe „i”.

Dziś mówimy oczywiście o nadchodzącym iPhonie 13 lub nowym iMacu – ale co właściwie oznacza mała litera „i”. Dla „inteligentnego”? Nie bardzo.

W tym miejscu możesz znaleźć wideo z Youtube, które uzupełnia artykuł. Możesz to wyświetlić jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przesyłanie danych osobowych do platform stron trzecich. Więcej na ten temat w naszej polityce prywatności.

Kanał YouTube Apple Explained bada takie pytania, a także wie, co oznacza małe „i”. Zapewne można się domyślić, że odpowiada za to dział marketingu Apple – i tak jest.

Czy kiedykolwiek przykleiłeś gdzieś naklejkę Apple? Istnieje bardzo konkretny powód, dla którego naklejka jest zawsze zawarta w zakresie dostawy.

Małe „i” Apple'a to powrót do bardzo udanego produktu, który położył jeden z kamieni węgielnych dzisiejszego sukcesu marki - iMaca, który został wprowadzony na rynek pod koniec lat 90-tych.

Steve Jobs chciał nazwać go „MacMan”

Zgodnie z tą historią były dyrektor generalny Apple, Steve Jobs, chciał nazwać kolorowy komputer typu „wszystko w jednym” „MacMan”. Ta sugestia nie spodobała się pracownikom Apple odpowiedzialnym za marketing. Przygotowali kontrpropozycję: iMac.

Steve Jobs zgodził się na propozycję dopiero po obejrzeniu napisu iMac na prototypie komputera. Ale co dokładnie oznacza teraz „i”? Pomocne jest spojrzenie na specyfikacje pierwszego iMaca.

Wizją Apple'a była sprzedaż komputera, który mógłby być używany do surfowania po Internecie w najprostszy możliwy sposób. Dlatego „i” oznacza „Internet”. Osoby odpowiedzialne za marketing poszły jeszcze dalej. Ponadto litera oznacza „indywidualnie”, „instruować” i „informować”.

Jobs i jego zespół widzieli komputer iMac w salach lekcyjnych i na biurkach twórców na całym świecie. Plan się powiódł i iMac okazał się wielkim sukcesem. Niedługo później Apple wprowadziło na rynek „iBooka”. Prekursorem dzisiejszych MacBooków miał być iMac w podróży – i dlatego też miał w nazwie „i”.

Mała litera szybko stała się znakiem rozpoznawczym Apple, podobnie jak nadgryzione jabłko. Potem nastąpiło oprogramowanie IMovie, a potem iPod. Dział marketingu Apple wpadł na kolejny pomysł: co powiesz na darmowe naklejki w pudełku – ale to już inna historia.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *