Strona główna

Technologia

Apple ma pozew o Telegram. Użytkownicy chcą usunąć komunikator z App Store.

Apple jest pozwany w USA przez „Koalicję na rzecz bezpieczniejszej sieci”.

Powodem tego jest trzymanie się Telegramu Messenger w App Store.

Oskarżenie organizacji polega na tym, że agitacja i przemoc rozprzestrzeniają się w aplikacji w niekontrolowany sposób.

Po burzy na Kapitolu firmy technologiczne zaczęły blokować platformę Parler, popularną wśród prawicowych grup. Google i Apple również usunęły aplikacje z App Store, ale teraz zmusza to ludzi do przechodzenia na inne kanały. „Koalicja na rzecz bezpieczniejszej sieci” (CSW) pozywa zatem Apple za to, że nie robi nic przeciwko Telegramowi.

Organizacja oskarża Apple o niewystarczająco konsekwentne egzekwowanie własnych wytycznych przeciwko nienawiści i przemocy, jak donosi Apple Insider. Ponieważ to jest dokładnie powód, dla którego Apple podał usunięcie Parlera. Od czasu zamknięcia sieci Telegram jest alternatywą dla komunikacji między prawicowymi ugrupowaniami.

WhatsApp zmienia warunki użytkowania i wielu użytkowników przechodzi teraz na komunikator. Telegram jest popularnym miejscem docelowym, ale powinieneś ponownie rozważyć ten krok.

Czy pozew złożony w USA Sąd Okręgowy Północnej Kalifornii odniesie sukces, dopiero się okaże. Apple będzie jednak musiało się z tym uporać, bo zainteresowanie USA jest bardzo duże ze względu na obecną sytuację i zbliżające się zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *