Strona główna

Technologia

Według doniesień Apple pracuje nad nowym komputerem Mac Pro, który jest tylko o połowę mniejszy od „tarki do sera”. Wewnątrz zastosowano "Apple Silicon".

Mówi się, że Apple pracuje nad mniejszą wersją Maca Pro

Zamiast chipów Intela powinien mieć chipy opracowane przez samego Apple

Nowy Mac Pro powinien być tylko o połowę mniejszy od „tarki do sera”

Niezwykła konstrukcja komputera Mac Pro zapewniła najdroższemu i najmocniejszemu komputerowi Apple przydomek „tarka do sera”. Bloomberg twierdzi, że dowiedział się, że wynalazca iPhone'a pracuje nad nową wersją komputera stacjonarnego.

Według raportu, projekt nowości powinien zasadniczo opierać się na obecnym Macu Pro. Jednak obudowa powinna być tylko o połowę mniejsza. Powinno być jasne: zamiast chipów Intela, Apple opiera się na swoich procesorach opartych na ARM, które są znane pod nazwą „Apple Silicon”.

Nowy Apple Mac Pro najwyraźniej może być również używany jako tarka do sera. iFixit porównuje komputer Apple PC z prawdziwą krajalnicą do sera.

Nie jest jednak jasne, czy nowy Mac Pro powinien zastąpić, czy uzupełnić znany model. Używając własnego chipsetu Apple, producent mógłby w zasadzie zaoszczędzić miejsce, ponieważ chipy są uważane za bardzo wydajne i energooszczędne. Z drugiej strony Mac Pro otrzymał pochwały od specjalistów iFixit właśnie ze względu na łatwość naprawy i „przewiewne” wnętrze.

Zapewne wkrótce dowiemy się więcej o nowym Macu Pro. Apple zaprasza na ostatnią myśl przewodnią roku pod hasłem „Jeszcze jedna rzecz”. Powinieneś zobaczyć fajne zaproszenie AR.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *