Apple: MacBook Pro i MacBook Air 2020 z podwójnym czasem pracy na baterii w układzie M1

Strona główna

Technologia

Apple zaprezentowało nowego MacBooka Pro 13, MacBooka Air i Maca Mini na ostatnim Keynote 2020. Oferują chip Apple M1 i zapowiadają odejście Intela.

Apple prezentuje pierwsze produkty z opracowanym przez siebie chipem M1 (proces 5-nanometrowy) opartym na ARM.

Nowy MacBook Air, MacBook Pro 13 i Mac Mini są zewnętrznie identyczne z odpowiednią poprzednią generacją.

Technicznie rzecz biorąc, stanowią ogromny skok.

To, co Apple obiecało w ramach przemówienia „Jeszcze jedna rzecz” we wtorek wieczorem przed wirtualnym tłem, brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe.

W porównaniu z poprzednim modelem nowy MacBook Air ma oferować pięciokrotnie większą wydajność graficzną i trzykrotnie szybciej wykonywać operacje arytmetyczne.

Również nowo wprowadzony MacBook Pro 13 jest do 2,8 razy szybszy, a także oferuje pięciokrotnie wyższą wydajność graficzną.

Dzięki M1 SoC żywotność baterii jest podwojona

Skok wydajności jest ogromny, zwłaszcza, że ​​nie idzie w parze ze skróceniem żywotności baterii. Wręcz przeciwnie: Apple obiecuje, że MacBooki będą miały żywotność baterii 20 godzin, jeśli będą odtwarzać filmy w sposób ciągły. W przypadku MacBooka Pro podwaja to żywotność baterii.

MacBook Pro 13, MacBook Air i Mac Mini to tylko pierwsze komputery Mac z układem M1. Więcej żetonów do innych produktów Apple pojawi się wkrótce.

W teście prowadzenie objął iPhone 12 Pro. Ale jeśli możesz obejść się bez kilku funkcji, lepiej wybierz tańszy iPhone 12.

System-on-a-chip (SoC) wyprodukowany w procesie 5 nanometrów wykazuje podobieństwa do A14 SoC wbudowanego w iPhone 12. Oba są oparte na technologii ARM, a Apple przyniesie te same korzyści, które znasz z iPhone'a i iPada na Maca.

Ponieważ oprogramowanie i sprzęt są ze sobą optymalnie skoordynowane, można zwiększyć wydajność i, na przykład, znacznie zmniejszyć zużycie wentylatora. Nadchodzący system operacyjny Apple macOS Big Sur już ujawni zalety procesorów Apple, ale nadal będzie działał z chipami Intela.

Kup MacBooka Pro 13, MacBooka Air i Maca Mini: cena i dostępność

Wszystkie trzy innowacje Apple można teraz zamawiać w przedsprzedaży online w firmie Apple.

Cena MacBooka Air: od 1101 euro

Cena MacBooka Pro 13: 1412 euro

Cena Mac Mini: 779 euro

Ostatnio Apple zaprezentował iPhone'a 12, iPhone'a 12 Pro, a także iPhone'a 12 Mini i iPhone'a 12 Pro Max.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *