Oprócz nowych iPhone’ów, nowego boxa Apple TV i iPada Pro, firma Apple zaprezentowała wczoraj wieczorem również nowego iPada mini. Jednak w przeciwieństwie do innych urządzeń iPad mini 4 prawie nie zwrócił na siebie uwagi. W zeszłym roku ówczesny nowy iPad mini 3 spadł nieco pod stołem na prezentacji Apple. Powstaje pytanie, co Apple planuje zrobić z tym urządzeniem w przyszłości, zwłaszcza że w środę nie było nowego iPada Air.

W środę wczoraj Apple nie tylko w bardzo rewelacyjny sposób zaprezentowało iPada Pro. Przy okazji firma z Cupertino zaprezentowała również nowego iPada mini. Jednak iPad mini 4 przeszedł i został tylko krótko dotknięty, gdy Apple zaprezentował aktualną linię produktów iPad, składającą się z iPada Pro, iPada Air 2, iPada Air, iPada mini 2 i iPada mini 4 .

Czytanie wskazówka

5 największych rozczarowań produktowych Apple w tej chwili: brak aktualizacji

iPhone, iPad i MacBook Pro – są urządzenia, które Apple wypuszcza co roku, co oznacza aktualizację, która – w zależności od produktu –… więcej

iPad mini 4 otrzymał nowy wygląd. Nowy iPad mini ma teraz ten sam język projektowania, co iPad Air i nowe iPhone’y. Przy 6,1 milimetra stał się również znacznie cieńszy i waży około 30 gramów mniej. Doszła też niewielka aktualizacja pod względem sprzętowym: iPad mini 4 ma teraz tylną kamerę iSight o rozdzielczości 8 megapikseli. Zamiast Bluetooth 4.0 nowy iPad mini ma Bluetooth 4.2. Na pokładzie jest teraz również standard WLAN Wi-Fi 802.11 ac. Ponadto iPad mini 4 jest teraz zasilany przez procesor A8 o taktowaniu 1,5 GHz.

Apple zmienił nieco iPada mini z czwartą generacją (Zdjęcie: Apple)

iPad Pro to nowa gwiazda wśród iPadów (Zdjęcie: Apple)

Nie było aktualizacji dla iPada Air (Zdjęcie: Apple)

Apple kontynuuje sprzedaż iPada mini 2 (Zdjęcie: Apple)

Mimo tych ulepszeń iPad mini 4 spadł podczas prezentacji pod stołem. Znowu można by pomyśleć, ponieważ zdarzyło się to już wcześniej z iPadem mini: iPad mini 3 firmy Apple był również tylko marginalnie wart wzmianki w październiku 2014 r. – i słusznie. W końcu iPad mini 3 był iPadem mini 2 z czytnikiem linii papilarnych i opcją zakupu w złocie. Apple nawet nie zaktualizował procesora. Zarówno iPad mini 2, jak i iPad mini 3 są zasilane przez procesor A7, który firma Apple wprowadziła wraz z iPhonem 5s we wrześniu 2013 roku.

Czytanie wskazówka

Plotka: Apple wycofuje iPada mini

Według raportu tajwańskiego serwisu Apple nie będzie już opracowywać nowego iPada mini. Raport opiera się na anonimowych źródłach ... więcej

Fakt, że iPad mini 3 nie miałby prawie żadnych ulepszeń w porównaniu z iPadem mini 2, stał się oczywisty już przed oficjalną prezentacją: kilku ekspertów i media, w tym my, spekulowało, czy Apple nie wycofa iPada mini. Zwłaszcza, że ​​w tym samym czasie pojawiły się pierwsze plotki o iPadzie Pro.

Apple zmienił nieco iPada mini z czwartą generacją (Zdjęcie: Apple) iPad Pro jest nową gwiazdą wśród iPadów (Zdjęcie: Apple) Nie było aktualizacji iPada Air (Zdjęcie: Apple) Apple nadal sprzedaje że iPad mini 2 (Zdjęcie: Apple) 3/4 setTimeout (() => {
if (document.querySelector ('div # QADY2')) {
window.top.vlybyInitPlacement („Drugi”, „div # QADY2”);
}
}, 600);

Apple zmienił nieco iPada mini z czwartą generacją (Zdjęcie: Apple)

iPad Pro to nowa gwiazda wśród iPadów (Zdjęcie: Apple)

Nie było aktualizacji dla iPada Air (Zdjęcie: Apple)

Apple kontynuuje sprzedaż iPada mini 2 (Zdjęcie: Apple)

Teraz nastąpiły pewne ulepszenia w iPadzie mini 4 w porównaniu z iPadem mini 3. Na przykład, nie wiemy jeszcze, czy Apple nie daje nowemu iPadowi mini więcej pamięci niż iPadowi mini 3, z czym musi sobie poradzić. 1 GB. Uważamy jednak, że jest to mało prawdopodobne. W końcu Apple nie polegał na nowym „procesorze tabletu” A9X, który jest używany w iPadzie Pro, w nowym procesorze w iPadzie mini 4. iPad mini 4 również nie otrzymuje chipa A9 z iPhone'a 6s, nawet A8X z iPada Air 2 nie jest używany, ale chip A8 z iPhone'a 6.

Czytanie wskazówka

iPad Pro: To już nie jest tablet – to notebook z systemem iOS

Do końca nie wierzyliśmy plotkom. Apple po raz pierwszy zaprezentowało nowe iPady podczas wydarzenia iPhone: W ... więcej

Dlatego Apple przez dwa lata z rzędu zaniedbywał iPada mini. Apple nie przedstawia danych dotyczących sprzedaży poszczególnych modeli, publikuje tylko dane dotyczące jednej linii produktów. Jednak iPad Air 2 i iPad mini 3 razem wzięte miały stagnację lub spadek sprzedaży. Nie wiemy, jak dobrze lub jak źle sprzedał się iPad mini 3. Ale prawdopodobnie nie było to wystarczająco dobre, aby uzasadnić gruntowny remont i nie wystarczająco złe, aby zaprzestać produkcji produktu lub przynajmniej porzucić go tak daleko, że nie był już w stanie znaleźć miejsca na środowym wydarzeniu. Apple ostatecznie bez problemu aktualizuje inne linie produktów. Co najwyżej otrzymujemy informację prasową, gdy firma wprowadza na rynek nowy komputer iMac, który otrzymał tylko drobne aktualizacje.

Apple zmienił nieco iPada mini z czwartą generacją (Zdjęcie: Apple) iPad Pro jest nową gwiazdą wśród iPadów (Zdjęcie: Apple) Nie było aktualizacji iPada Air (Zdjęcie: Apple) Apple nadal sprzedaje że iPad mini 2 (Zdjęcie: Apple) 4/4

Apple zmienił nieco iPada mini z czwartą generacją (Zdjęcie: Apple)

iPad Pro to nowa gwiazda wśród iPadów (Zdjęcie: Apple)

Nie było aktualizacji dla iPada Air (Zdjęcie: Apple)

Apple kontynuuje sprzedaż iPada mini 2 (Zdjęcie: Apple)

Teraz zobaczymy w nadchodzącym roku, jak dobrze sprzeda się iPad mini 4. Apple prawdopodobnie nie poda nam ponownie żadnych liczb, ale zamiast tego podsumuje iPada mini 4, iPada Air 2 i iPada Pro. Mówiąc o iPadzie Air 2: Wczoraj nie było iPada Air 3. Apple może wprowadzić to urządzenie dopiero w przyszłym roku. Powód tego jest niejasny. Być może Apple nie chce już wprowadzać na rynek iPada Air 3 i pokrywać rynek tabletów dużym iPadem Pro i iPadem mini. Między tymi dwoma iPadami może po prostu nie być już miejsca na iPada Air. W końcu można sobie wyobrazić, że iPad Air 2 sprzedawał się gorzej niż iPad mini 3. Zaniedbanie iPada mini może wkrótce się skończyć, jeśli Apple będzie miał w swojej ofercie tylko iPada mini i iPada Pro.

Więcej na te tematy:

iPad mini 4

iPada

iPad Air

iPad Air 2

iPad mini 3

iPad mini 2

iPada Pro

Dyskutować z!

Tutaj możesz pobrać artykuł „iPad mini 4: Apple po raz drugi zaniedbuje tablet – co z przyszłością iPada mini?” Zostaw komentarz. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

bla bla bla

to oczywiste. Apple nie chciał ukraść programu iPadowi Pro i wyposażyć iPada Air i Mini w ten sam procesor! Zakładam, że Air i Mini zawsze będą o jedno pokolenie za Pro.

Widzę to w ten sam sposób, chociaż byłoby to możliwe, gdyby iPad Air 3 został zaprezentowany z A9 (nie X).

Pod tym względem Air został zaniedbany pod każdym względem. Mini 4 został zaniedbany pod względem prezentacji, ale aktualizacja sprzętu jest absolutnie w porządku, teraz prawie całkowicie odpowiada Air 2. Gdyby został przedstawiony z odpowiednim zamieszaniem, nie byłoby na co narzekać.

W swoim artykule podajesz sprzeczne stwierdzenia na temat procesora iPada mini 4. Według moich informacji jest on obsługiwany z chipem A8. Z jednej strony piszesz w swoim artykule, że iPad mini 4 jest obsługiwany z chipem A8, z drugiej znowu piszesz, że iPad mini 4 jest obsługiwany z chipem A7. Które stwierdzenie jest poprawne?

Były. Zrobiliśmy literówkę. Tutaj chodzi o iPada mini 3. iPad mini 4 ma chip A8.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *