Strona główna

Samochód elektryczny

Tesla i Porsche denerwują się regularnie. To wystarczający powód, aby dwa elektryczne samochody sportowe Tesla Model S i Porsche Taycan Turbo S rywalizowały ze sobą w wyścigach drag. Mało kto by pomyślał, że wyczerpią się one tak ciasno.

Siedem minut i czterdzieści dwie sekundy. Ta liczba musiała pochłonąć dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska. To czas okrążenia przedseryjnego Porsche Taycan, ustawionego na Nordschleife toru Nürburgring we wrześniu 2019 roku. Rekord dla czteromiejscowego samochodu. Porsche dokuczał wtedy Tesli. Taycan to po prostu prawdziwy samochód sportowy, nadający się do wyścigów i, w przeciwieństwie do Tesli Model S, jest obdarzony stałą mocą elektryczną.

Rywalizacja między Porsche a Teslą może wydawać się skonstruowana. Porsche, z jednej strony jako tradycyjny niemiecki producent samochodów sportowych. Z drugiej strony Tesla, pionier samochodów elektrycznych z Kalifornii, z zamiłowaniem do sztuczek i prawdziwym zamiłowaniem do geeków.

W tym miejscu możesz znaleźć wideo z Youtube, które uzupełnia artykuł. Możesz to wyświetlić jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przesyłanie danych osobowych do platform stron trzecich. Więcej na ten temat w naszej polityce prywatności.

Ale w grze kwartetowej można zauważyć, że dane dotyczące wydajności Porsche Taycan Turbo S i Tesla Model S Performance (wersja w kratę z trybem Cheetah Launch Mode) są dość porównywalne. Słowa kluczowe gra karciana: karty na stole: kto przyspiesza szybciej? Kanał na Youtube Drag Time wypuścił dwóch zawodników w czterech kolejnych wyścigach akceleracyjnych.

Więc porównanie się skończyło

Wyścigi nie odbywały się na oficjalnym torze wyścigowym. Widać, że oba samochody elektryczne przyspieszają prawie jednakowo, a różnice wynikają przede wszystkim z umiejętności reakcji kierowcy.

Rozpoczyna się sprzedaż Xpeng P7. Cena sedana jest znacznie niższa od ceny Tesli Model 3 lub Model S. Wbudowana technologia zapewnia otwarte zdumienie.

Naszym zdaniem dopiero czwarty wyścig drag ze startem w locie z prędkości 30 km/h ma naprawdę znaczenie. Tutaj wyraźnie widać, jak Tesla po krótkim czasie traci przewagę. Porsche Taycan wykorzystuje dwubiegową skrzynię biegów zainstalowaną na tylnej osi koła. Przy okazji: Xpeng P7, który jest dostępny w Chinach po okazyjnej cenie, jest rodzajem mieszanki Porsche i Tesli.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *