Autopilot zrelaksowany: Tesla Model 3 unika latających opon z prędkością błyskawicy

Strona główna

Samochód elektryczny

Niespodziewanie opona zjeżdża z przeciwnego pasa w kierunku przedniej szyby Tesli Model 3. Autopilot może zapobiegać gorszym - nie ingeruje aktywnie w akcję.

Autopilot Tesli wielokrotnie spotykał się z negatywną krytyką, ponieważ obwinia się go o wypadki. W tym kontekście Tesla zwykle mówi o niewłaściwym użyciu być może myląco zatytułowanego „autopilot”. Na przykład kierowcy często zdejmują ręce z kierownicy i ufają tej funkcji bardziej, niż jest ona technicznie zdolna do wykonania.

Ale autopilot jest teraz równie często chwalony, na przykład gdy pomaga zapobiegać wypadkom. Tak stało się z właścicielem Tesli, który udostępnił film, w którym Tesla Model 3 był w stanie uniknąć jelenia z prędkością błyskawicy i zapobiec kolizji. Obecny przykład jest nieco inny.

Xpeng czerpie inspirację z Tesli

Jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, Xpeng ewidentnie odróżnił się od... (źródło: zrzut ekranu) [pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 1/6

... czerp inspirację od Tesli. Dotyczyło to również projektu ... (źródło: zrzut ekranu) [pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 2/6

... Klastry instrumentów ... (Źródło: Zrzut ekranu) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 3/6

... i autopilot. Last but not least ... (Źródło: Zrzut ekranu) [Pokaż na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 4/6

... przejął pionowy ekran dotykowy ... (źródło: zrzut ekranu) [pokaż z jednej strony | Pokaż jako historię] Zdjęcie 5/6

... producent z Chin Tesli. (Źródło: Zrzut ekranu) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 6/6

Autopilot w ogóle nie odpowiada

Krótki klip pokazuje, jak opona jest rzucana z przeciwnego pasa i leci w kierunku przedniej szyby samochodu elektrycznego Tesla. Zgodnie z opisem kierowcy autopilot nie zareagował. Ale dało to kierowcy czas i pewnie spokój na poprawną reakcję.

Nie Tesli, ale unikałem latającej opony. To nie ma znaczenia – autopilot dał mi czas i przegląd, którego potrzebowałem, żeby nawet zauważyć nadjeżdżającą oponę. A samochód ustabilizował się zaskakująco szybko po moim manewrze uniku, aby uniknąć wypadku z innymi. Samochód uniemożliwił mi kręcenie się na autostradzie i zjeżdżanie na pięciu pasach.

Funkcja autopilota jest płatna i nie jest częścią standardowego wyposażenia nowych pojazdów Tesli. Jednak funkcje można później aktywować „over-the-air” za opłatą, bez konieczności wizyty w warsztacie.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *